ŁĄCZY NAS PUŁASKI.

Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego


wystawa ban UR2Mamy zaszczyt i przyjemność przybliżyć Państwu działalność artystyczną nauczycieli akademickich Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego. Od ponad 30 lat placówka kształci młode talenty na kierunkach artystycznych. Kadrę wydziału tworzy zespół znakomitych artystów. Są wśród nich doświadczeni wykładowcy, którzy od początku budowali mocne fundamenty nauczania artystycznego w Radomiu, jak również młoda, dobrze wykwalifikowana i utalentowana grupa znawców sztuki.

Swoje dzieła zgodzili się zaprezentować w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce: Tomáš Agat Błoński – fotografik, malarz i grafik, kurator i organizator wystaw; Andrzej Brzegowy – grafik, malarz, rzeźbiarz, autor tekstów o sztuce; Mariusz Dański – grafik, prodziekan Wydziału Sztuki, kierownik Katedry Mediów Cyfrowych i Struktur Przestrzennych; Norbert Kocun – architekt i projektant wnętrz, wykładowca w Katedrze Architektury Wnętrz; Michał Kurkowski – grafik warsztatowy i użytkowy; Aleksandra Kwiecień – architektka wnętrz i designerka; Bożena Klimek-Kurkowska – rzeźbiarka, wykładowczyni w Pracowni Rzeźby; Kazimierz Mirosław Łyszcz – malarz, filozof i teoretyk sztuki; Andrzej Markiewicz – grafik warsztatowy i malarz, dziekan Wydziału Sztuki; Łukasz Nawrot – architekt wnętrz i fotograf, wykładowca w Katedrze Architektury Wnętrz; Marcin Noga, który prowadzi zajęcia z zakresu grafiki komputowej i fotografii analogowej; Katarzyna Nowicka-Urbańska – wykładowczyni rysunku i malarstwa; Aleksander Olszewski – malarz, profesor zwyczajny, twórca i pierwszy dziekan Wydziału Sztuki; Maria Orzechowska-Ochnia – adiunkt w Katedrze Architektury Wnętrz i Wzornictwa Ubioru; Katarzyna Pietrzak – graficzka, desingerka, malarka, adiunkt w Katedrze Projektowania i Grafiki; Adam Romaniuk – grafik warsztatowy, cyfrowy i projektowy, prowadzi Pracownię Grafiki Cyfrowej; Łukasz Rudecki – malarz, autor wielkoformatowych murali, profesor malarstwa; Katarzyna Stopka – malarka, asystentka w Katedrze Grafiki i Projektowania, Jan Trojan – profesor tytularny, malarz, rysownik i grafik cyfrowy; Mirosław Urbański – architekt wnętrz i projektant; Artur Wąsowicz – rzeźbiarz, ceramik i rysownik; Hanna Wojdała-Markowska – kierowniczka Katedry Architektury Wnętrz i Wzornictwa Ubioru; Paweł Woźniak – asystent Katedry Mediów Cyfrowych i Struktur Przestrzennych. Wiele osobowości artystycznych połączyło miejsce edukacji młodego pokolenia, które skutecznie oddziałuje na środowisko społeczno-kulturalne ziemi radomskiej.

Z Uniwersytetem Radomskim łączy nas Patron – Kazimierz Pułaski. 45 lat temu 7 września 1979 roku nieprzypadkowo nadano imię polsko-amerykańskiego bohatera radomskiej szkole wyższej, bo przecież dzielny konfederat barski zaznaczył swoją obecność w Radomiu. Dokładnie 30 października 1771 r. syn starosty wareckiego wkroczył do miasta na czele oddziału konnicy i spędził tu noc, po czym pod Skaryszewem stawił czoła Rosjanom, a bitwa przeszła do historii jako jedna z najważniejszych potyczek, w której dowodził Kazimierz Pułaski. Przyszły bohater dwóch narodów został ranny w rękę i wielce prawdopodobne, że wówczas by zginął, gdyby jeden z jego żołnierzy nie oddał mu konia umożliwiając ocalenie. Choć konfederaci ostatecznie zostali pokonani, wydarzenie przeszło do historii.

Kazimierz Pułaski – nieustraszony i odważny, bohater „dwóch narodów” i „dwóch kontynentów”, nazywany „rycerzem wolności”, przypomina po dziś dzień o najcenniejszych wartościach człowieka zdeterminowanego w walce o niepodległość. Jeszcze za życia stał się symbolem buntu przeciw uciskowi. Przyświecały mu ideały, tak bliskie wszystkim młodym ludziom, szczególnie w tych przełomowych czasach.

Radomianie pamiętają o Pułaskim, poza patronowaniem uniwersytetowi i jednej ze szkół podstawowych, jego imieniem nazwano ulicę, a kiedy w 2001 r. przeprowadzono ankietę z pytaniem co powinno stanąć przed „Sezamem” (znanym domem handlowym w centrum Radomia), mieszkańcy odpowiedzieli m.in., że pomnik generała Kazimierza Pułaskiego. W 2015 roku, z okazji 270. rocznicy urodzin Pułaskiego wspólnie z uniwersytetem zorganizowaliśmy międzynarodową konferencję naukową pt. „Kazimierz Pułaski i jego czasy w historii, literaturze, kulturze. W 270. rocznicę urodzin”.

Tym razem, w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego pragniemy przybliżyć Państwu artystyczne osiągniecia kadry Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego. Edukacyjne, naukowe i artystyczne cele uczelni zbieżne są z działalnością muzeum, a jubileusz 30-lecia wydziału w 2023 roku i obchodzone w tym roku 45-lecie nadania uczelni imienia Kazimierza Pułaskiego, stały się impulsem do podjęcia po raz kolejny współpracy miedzy instytucjami.

Niech ta prezentacja wspaniałego dorobku artystycznego kadry Wydziału Sztuki, współczesnych dzieł malarstwa, grafiki, rzeźby czy fotografii, wzbogaci wizytę w historycznym Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego o nowe doznania emocjonalne i pozwoli bliżej przyjrzeć się współczesnemu światu. „Zarówno sztuka, jak i ojczyzna, same przez się niewiele znaczą. Znaczą one bardzo wiele, gdy człowiek poprzez nie, wiąże się z istotnymi, najgłębszymi wartościami bytu” – pisał Witold Gombrowicz.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji wystawy. Dziękuję za zaufanie i współpracę Rektorowi prof. dr. hab. Sławomirowi Bukowskiemu oraz Dziekanowi Wydziału Sztuki prof. dr. hab. Andrzejowi Krzysztofowi Markiewiczowi. Podziękowania kieruję do wszystkich Artystów, którzy zechcieli podzielić się z nami swoją twórczością. Jestem wdzięczna całemu Zespołowi Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, bez którego nie byłoby żadnej ekspozycji.

Wszystkim Zwiedzającym życzę jak najwięcej pozytywnych emocji.

Iwona Stefaniak
Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

 

Wystawa ŁĄCZY NAS PUŁASKI.
Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego.
Czynna od 7 07 – do 15 09 2024 r.
Wernisaż 7 07 2024 r.
Partner wystawy: Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego

 

plakat wystawa UR Warka

 

Deklaracja dostępności

Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Data publikacji strony internetowej: 2015-09. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03.

Strona internetowa jest niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
  • Nie istnieje alternatywne rozwiązanie powodujące pełną dostępność elementów związanych z CAPTCHA,
  • Na stronie nie zapewniono alternatywy dla treści nietekstowej,
  • Na stronie część dokumentów zamieszczono jako skan wersji papierowych,
  • Dla informacji brak właściwej relacji,
  • Na stronie nie określono prawidłowej wartości celu danych wejściowych,
  • Nie spełniono wymagań minimalnego kontrastu pomiędzy tekstem a tłem,
  • Treści spod kursora nie spełniają trzech głównych wymagań,
  • Nie zawarto poprawnie sformułowanego tytułu opisowego strony internetowej,
  • Na stronie internetowej nie zawarto celu linków w kontekście.
Wyłączenia:
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-21.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-03-29.

Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Janusz Kreczmański, sekretariat@muzeumpulaski.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 48 667 22 67. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, K. Pułaskiego 24, 05-660 Warka - Pałac Pułaskich

  1. W budynku znajdują się 2 wejścia. Jest platforma przy wejściu. Strefa kontroli w postaci ochrony budynku.
  2. Jest winda. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. Klatka schodowa techniczna nie spełnia norm szerokości.
  3. Jest platforma, informacje głosowe. Brak pochylni, pętli indukcyjnych.
  4. Jest 1 miejsce parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.
  5. Jest możliwość wstępu z psem asystującym.
  6. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
  7. Są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Budynek Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  1. W budynku znajduje się 5 wejść. Brak utrudnień przy wejściu. Strefa kontroli w postaci ochrony budynku oraz w części w postaci wejść na kartę. Wejścia do budynku są na poziomie „zero”. Jest łatwy dostęp do budynku dla osób poruszających się na wózku.
  2. Jest winda. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. Klatka schodowa techniczna nie spełnia norm szerokości.
  3. Są informacje głosowe. Brak pochylni, platform, pętli indukcyjnych.
  4. Jest 1 miejsce parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.
  5. Jest możliwość wstępu z psem asystującym.
  6. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
  7. Są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Aplikacje mobilne

Brak aplikacji mobilnych.

  

Szanowni Państwo, z powodu awarii centrali telefonicznej, udostępniamy dodatkowy numer kontaktowy do sekretariatu Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
☎️519 523 207

 

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniu 7 lipca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce będzie czynne w godzinach od 16.00 do 20.00 z powodu organizacji 11. Pikniku historyczno-kulturalnego VIVAT PUŁASKI. Wstęp w tym dniu będzie kosztować symboliczne 1 złoty. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego muzeum. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.vivatpulaski.pl . 


Zasady zwiedzania muzeum:

  • Grupy zorganizowane mogą zwiedzać muzeum tylko z przewodnikiem.
  • Za grupę zorganizowaną uważa się minimum 10 osób.
  • Ze względu na bezpieczeństwo zbiorów oraz w trosce o zabytki w małych pomieszczeniach, grupa zwiedzająca muzeum może liczyć maksymalnie 25 osób.
  • Na ekspozycję zabrania się wnoszenia dużych toreb, plecaków, jedzenia i picia, wprowadzania zwierząt.
  • Muzeum świadczy usługi przewodnickie po ekspozycji stałej, wystawach czasowych, zabytkowym parku oraz po Warce. Za oprowadzanie turystów przez przewodnika pobiera opłaty (patrz: zwiedzanie z przewodnikiem)
  • Turystom indywidualnym i małym grupom do 18 osób polecamy audioprzewodnik w wersji polsko-angielskiej. Dysponujemy specjalną audio wycieczką dla dzieci.

  

 

 

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
Muzeum m. Kazimierza Pułaskiego w Warce

 

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ mieści się przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce w budynku Centrum Edukacyjno – Muzealnego, w budynku, w którym usytuowana jest kasa, sala wystaw i sala koncertowa.
Punkt Informacji Turystycznej służy nie tylko turystom indywidualnym zwiedzającym Warkę, ale również organizatorom wypoczynku grupowego, także zleceniodawcom różnych form turystyki. W Punkcie Informacji Turystycznej realizowane są działania mające na celu m.in. eksponowanie walorów przyrodniczych naszych terenów, upowszechnianie lokalnego dziedzictwa kulturowego, popularyzację wiedzy o regionie, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego na terenie Warki i okolic.
Punkt Informacji Turystycznej udziela wskazówek na temat bazy noclegowej, gastronomicznej, turystycznej, przyrodniczej i rekreacyjnej. W punkcie dostępne są publikacje, ulotki, foldery, pocztówki, przewodniki turystyczne, gadżety oraz różnorodne materiały promujące naszą okolicę.
Wszystkich, którzy prowadzą działalność turystyczną i okołoturystyczną na terenie Warki zapraszamy do dostarczenia swoich materiałów oraz informacji do naszego Punktu Informacji Turystycznej.

 

logo pot i

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
Muzeum m. Kazimierza Pułaskiego w Warce
ul. K. Pułaskiego 24, 05-660 Warka
Tel. 48 667 20 20 w.21 e-mail: rezerwacja@muzeumpulaski.pl 

 

 

KAWIARNIE:

Café Savannah
CEM przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
Ul. Kazimierza Pułaskiego 24
05-660 Warka
Tel. (48) 667 22 67
www.muzeumpulaski.pl/muzeum/kawiarnia 

Rynek Kawiarnia-Galeria
Plac Stefana Czarnieckiego 11
05-660 Warka
Tel. 533 537 813
www.facebook.com/rynek.warka/?locale=pl_PL 

 


GDZIE ZJEŚĆ W WARCE
:


Restauracja Pacino na rynku

https://www.facebook.com/ElPacinoPizza/ 

Restauracja Soul Warka
https://www.facebook.com/people/Soul-Warka/100091661419180/ 

Restauracja Albero
Ul. Armii Krajowej 8/1
05-660 Warka
Tel. 531 500 455
www.restauracjaalbero.pl

Willa Czarnieckiego
Catering dietetyczny DietElla
ul. Niemojewska 2
05-660 Warka
Tel. 533 792 506
www.willaczarnieckiego.pl 

Restauracja Fum
Ul. Puławska 39D
05-660 Warka
Tel. (48) 670 26 10
www.restauracjafumwarka.pl/ 

Sushi Yapa Bar
Ul. Niemojewska 2/3
05-660 Warka
Tel. 603 555 413
www.sushi-yapa.pl 

Hotel Sielanka nad Pilicą
Restauracja Impresja & Art. Cafe
Ul. Łąkowa 1
05-660 Warka
Tel. (48) 666 16 00
www.sielanka.pl 

Bar Azjatycki Kim Loan
Ul. Niemojewska 10
05-660 Warka
Tel. (48) 667 34 14
www.facebook.com/Bar-Azjatycki-Kim-Loan-740819009327351/ 

Kemping nad Pilicą
(otwarte w sezonie letnim)
Nowy Zjazd 6
05-660 Warka
Tel. 504 047 895
www.kemping-nad-pilica.pl 

Biały Pałac Palczew
Palczew Parcela 19,
05-660 Warka
Tel. (48) 667 14 71
https://palacpalczew.pl/ 

Bar orientalny „Saigon”
Ul. Senatorska 1
05-660 Warka
Tel. 884 287 818
www.facebook.com/sajgonbarwarka 

 

NOCLEGI WARKA
HOTELE:

Hotel Sielanka nad Pilicą
ul. Łąkowa 1
05-660 Warka
Tel. (48) 666 16 00
https://www.sielanka.pl/ 

Hotel Willa Czarnieckiego
ul. Niemojewska 2
05-660 Warka
Tel. 533 792 506
https://willaczarnieckiego.pl/ 

Hotel Klondaik Corner
Ul. Armii Krajowej 8/1
05-660 Warka
Tel. 531 500 455
http://hotelklondaikcorner.pl/#!/hotel 



KEMPING
:

https://kemping-nad-pilica.pl
 



KAJAKI:


KAJAK PATROL SPŁYWY PILICĄ
https://kajakpatrol.pl/ 
tel. 501 191 226

KAJAKOWA WARKA
https://www.kajakowawarka.pl/ 
tel. 504-807-800

KAJAKI WARKA
https://kajakiwarka.pl/ 
tel. 507 153 099

Wypożyczalnia kajaków i kemping AKKA Kajaki
https://www.warkakajaki.pl/ 
tel. 888 948 949



CO WARTO ZOBACZYĆ W WARCE:

Zespół Pałacowo-Parkowy w Warce
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
ul. K. Pułaskiego 24, Warka
Tel. 48 667 20 20
rezerwacja@muzeumpulaski.pl 
www.muzeumpulaski.pl 

Szlak Jabłkowy
https://szlakjablkowy.eu/ 

 

 

 

Muzeum

Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce
05-660 Warka, ul. Pułaskiego 24

tel. 48 /667 22 67
tel. 48 /667 20 20 w. 25

fax 48 667 22 67 wew. 26

(2024-07-1)
Szanowni Państwo, z powodu awarii centrali telefonicznej, udostępniamy dodatkowy numer kontaktowy do sekretariatu Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

☎️519 523 207

kontakt: sekretariat@muzeumpulaski.pl

Administracja Muzeum jest czynna od poniedziałku do piatku w godzninach od 8.00 do 16.00.

Rezerwacje

rezerwacja@muzeumpulaski.pl
tel. 48 667 20 20
 

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP

/PULASKI/SkrytkaESP, skład o nazwie Skład_ESP

identyfikator - PULASKI

 

Formularz kontaktowy

Proszę podać Imię i Nazwisko

Podaj adres e-mail

Proszę wpisać treść wiadomości

Przepisz kod z obazkaPrzepisz kod z obazka
Odśwież
Nieprawidłowy kod

VP2024 na FB gora

 

Zapraszamy na 11. PIKNIK historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI

 

W programie:

15:00 – 11. Parada Pułaskiego

16:00 – Koncert - Orkiestra Moderato z Warki

16:50 – Pokaz historyczny „Kazimierz Pułaski – bohater Konfederacji Barskiej”

17:15 – Pokaz historyczny „Kazimierz Pułaski – bohater Ameryki”

17:40 – Koncert - Adam Kalinowski z zespołem cz.1 (laureat The Voice of Poland 11)

18:30 – Oficjalne otwarcie Pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski

18:50 – Pokaz historyczny Zgrai Sarmackiej

19:10 – Laureaci Warka Music Show

19:40 – Koncert - Adam Kalinowski z zespołem cz.2 (laureat The Voice of Poland 11)

20:30 – Pokaz historyczny „Amerykańscy Indianie”

21:00 – Koncert - LemON

22:00 – Zakończenie Pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski

Centrum Edukacyjno-Muzealne

17:30 – Wernisaż wystawy „Łączy nas Pułaski. Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu”

Partner wystawy: Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego

Dodatkowe atrakcje:

  • Ogródek grillowy i piwny
  • Cafe Savannah przy Centrum Edukacyjno-Muzealnym 14.00-21.00 (z muzyką na żywo)
    • 16:45 - Pionierzy – American Folk i Bluegrass
    • 18:30 - Grzeczni Chłopcy
    • Strefa Dzieci (darmowe dmuchańce, animacje, występy „Pana Sprężynki” koncert 16:15 i 18:15 oraz magia i animacje)
    • Wioska Indiańska - Indianie Huu-Ska Luta z zabawami i animacjami
    • Obozowiska rekonstruktorów
    • Strefa rozrywki (dmuchańce, byk rodeo)
    • Amerykańskie auta i motocykle
    • Dzień otwarty w Muzeum, wstęp za symboliczne 1 zł od 16.00 do 20.00

Wystawy w Muzeum:

  • „Kazimierz Pułaski i wielcy Polacy w USA”
  • „Warka – miasto dotknięte historią”

Wystawa w Centrum Edukacyjno-Muzealnym:

  • „Łączy nas Pułaski. Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu”

Wystawa plenerowa:

  • „Insurekcja Kościuszkowska w 230. rocznicę czynu”

Organizatorzy:

  • Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
  • Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego (Budżet Obywatelski Mazowsza)

Patronat honorowy:

  • Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik
  • Starosta Grójecki - Krzysztof Ambroziak
  • Burmistrz Warki – Tomasz Rawski

Partnerzy strategiczni:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Powiat Grójecki

Współorganizatorzy:

  • Gminna Instytucja Kultury "Dworek na Długiej"
  • Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.
  • Centrum Sportu i Rekreacji w Warce
  • OSP w Warce
  • No1 Eventy
  • Grupa Żywiec S.A. Browar w Warce

Patronat medialny:

  • JABŁONKA
  • NOWE DNI
  • KURIER WARECKI
  • WARKA24.PL
  • GROJEC24.NET
  • MAZOWIECKA.TV
  • RADIO PLUS RADOM

Stan na 13.06.2024, szczegóły mogą ulec zmianie

 

 

Rodzaj biletuCena
Bilet normalny 18 zł
Bilet ulgowy 10 zł
Bilet Rodzinny 2+1 35 zł
Bilet Rodzinny 2+2 44 zł
Bilet Rodzinny 2+3 53 zł
Bilet Rodzina na Weekend (6 osób) 62 zł


  

Godziny otwarcia
Muzeum czynne jest od środy do niedzieli:

od środy do piątku w godz. 10.00 – 17.00
ostatnie wejście o godz. 16.00

w soboty i niedziele w godz. 11.00 – 18.00
ostatnie wejście o godz. 17.00

Czwartek jest dniem bezpłatnego wejścia na ekspozycję stałą Muzeum.

Grupy zorganizowane, umówione z wyprzedzeniem 2-tygodniowym, mają możliwość zwiedzania od godz. 9:00. (środa-piątek)

 

Park otwarty w dni powszednie, weekendy i święta w godz. 6.00-22.00.