Komunikat Dyrektora
(15.01.2021)

Szanowni Państwo, zgodnie § 1. ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz. U. 2021 r., poz. 91, z przykrością informuję o przedłużeniu zamknięciu ekspozycji Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i nie organizowaniu wydarzeń z udziałem publiczności do 31 stycznia 2021 r.

Zabytkowy park w Winiarach pozostaje otwarty codziennie w godz.9.00-21.00. Jednocześnie informuję, że Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce kontynuuje zaplanowaną działalność, wyjąwszy ograniczoną czasowo aktywność związaną z udostępnianiem zbiorów, wystaw czasowych, organizacją koncertów i wydarzeń kulturalnych.

Zachęcam Państwa do pozostania z nami w kontakcie online, wirtualnego zwiedzania Muzeum i parku oraz śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku, Instagrama oraz strony internetowej. Z całym zespołem Pracowników, pokładamy nadzieję, że za kilka tygodni znów będziemy mogli otworzyć dla Państwa drzwi naszego Muzeum. Wszystkim życzymy zdrowia i spokoju w tym trudnym czasie.

Z wyrazami szacunku,
Iwona Stefaniak
Dyrektor Muzeum


Od 1 października ekspozycje będą czynne od środy do piątku w godz. 9.00-16.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 17.00. Zapoznaj się z zasadami zwiedzania pałacu, wystaw czasowych oraz parku w okresie epidemii. Z powodu dezynfekcji będzie przerwa techniczna w zwiedzaniu, w tygodniu od 13.00 do 13.30, w weekendy od 14.00 do 14.30. W celu zapewnienia wszystkim maksymalnego bezpieczeństwa przy wejściu do naszych budynków zostaną umieszczone dozowniki z płynem dezynfekującym ręce, do obowiązkowego stosowania przez wszystkich.


Zasady zwiedzania obowiązujące w okresie zagrożenia COVID 19
- plik (PDF)

Regulamin zwiedzania - plik (PDF)

WYTYCZNE dla odwiedzających zabytkowy park przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obowiązujące w okresie zagrożenia COVID 19 - plik (PDF)

 Zasady zwiedzania obowiązujące poza okresem zagrożenia COVID 19:

  • Grupy zorganizowane mogą zwiedzać muzeum tylko z przewodnikiem.
  • Za grupę zorganizowaną uważa się minimum 10 osób.
  • Ze względu na bezpieczeństwo zbiorów oraz w trosce o zabytki w małych pomieszczeniach, grupa zwiedzająca muzeum może liczyć maksymalnie 25 osób.
  • Na ekspozycję zabrania się wnoszenia dużych toreb, plecaków, jedzenia i picia, wprowadzania zwierząt.
  • Muzeum świadczy usługi przewodnickie po ekspozycji stałej, wystawach czasowych, zabytkowym parku oraz po Warce. Za oprowadzanie turystów przez przewodnika pobiera opłaty (patrz: zwiedzanie z przewodnikiem)
  • Turystom indywidualnym i małym grupom do 18 osób polecamy audioprzewodnik w wersji polsko-angielskiej. Dysponujemy specjalną audio wycieczką dla dzieci.