Komunikat Dyrektora
(8.04.2022)

Uprzejmie informujemy, że do 18 kwietnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest nieczynne dla zwiedzających. Zabytkowy park przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego pozostaje otwarty codziennie w godz.7.00-21.00. Kawiarenka muzealna Café Savannah nie będzie świadczyła usług dla publiczności do 18 kwietnia 2021 r. Przypominamy, że w czasie społecznej izolacji mogą Państwo korzystać z naszej oferty on-line na stronie internetowej i Facebooku.


Komunikat Dyrektora
(22.03.2022)

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (DZ.U. 2021 r. Poz. 512), w trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników Muzeum, ogranicza się działalność Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce polegającą na: zamknięciu ekspozycji dla publiczności i nie organizowaniu wydarzeń z udziałem publiczności w terminie do 9 kwietnia 2021 r., zapewniając jedniocześnie ciągłość funkcjonowania instytucji. 
Zabytkowy park przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego pozostaje otwarty codziennie w godz.7.00-21.00. Kawiarenka muzealana Cafe Savannah nie będzie swiadczyła usług dla publicznosci do 9 kwietnia 2021 r.


Ze względu na roboty budowlane na ul. Pułaskiego, która prowadzi do naszego Muzeum, utrudniony jest dojazd do Muzeum i parku. Ulica Pułaskiego jest zamknięta przy zbiegu z ul. Turystyczną. Inwestor kieruje ruch samochodowy objazdem przez osiedle Winiary. Dla ułatwienia pokazujemy mapkę.
Mamy nadzieję, że już wkrótce będziecie mogli Państwo dojechać do Muzeum i parku zmodernizowaną ul. Pułaskiego, a na początku ulicy wzdłuż firmy Warwin SA będzie dużo większy parking. (link: mapka dojazdowa)Od 6 lutego 2021 r. ekspozycje będą czynne od środy do piątku w godz. 9.00-16.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 17.00. Zapoznaj się z zasadami zwiedzania pałacu, wystaw czasowych oraz parku w okresie epidemii. Z powodu dezynfekcji będzie przerwa techniczna w zwiedzaniu, w tygodniu od 12.00 do 12.30, w weekendy od 13.00 do 13.30. W celu zapewnienia wszystkim maksymalnego bezpieczeństwa przy wejściu do naszych budynków zostaną umieszczone dozowniki z płynem dezynfekującym ręce, do obowiązkowego stosowania przez wszystkich.


Zasady zwiedzania obowiązujące w okresie zagrożenia COVID 19
- plik (PDF)

Regulamin zwiedzania - plik (PDF)

WYTYCZNE dla odwiedzających zabytkowy park przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obowiązujące w okresie zagrożenia COVID 19 - plik (PDF)

 Zasady zwiedzania obowiązujące poza okresem zagrożenia COVID 19:

  • Grupy zorganizowane mogą zwiedzać muzeum tylko z przewodnikiem.
  • Za grupę zorganizowaną uważa się minimum 10 osób.
  • Ze względu na bezpieczeństwo zbiorów oraz w trosce o zabytki w małych pomieszczeniach, grupa zwiedzająca muzeum może liczyć maksymalnie 25 osób.
  • Na ekspozycję zabrania się wnoszenia dużych toreb, plecaków, jedzenia i picia, wprowadzania zwierząt.
  • Muzeum świadczy usługi przewodnickie po ekspozycji stałej, wystawach czasowych, zabytkowym parku oraz po Warce. Za oprowadzanie turystów przez przewodnika pobiera opłaty (patrz: zwiedzanie z przewodnikiem)
  • Turystom indywidualnym i małym grupom do 18 osób polecamy audioprzewodnik w wersji polsko-angielskiej. Dysponujemy specjalną audio wycieczką dla dzieci.