• Grupy zorganizowane mogą zwiedzać muzeum tylko z przewodnikiem.
  • Za grupę zorganizowaną uważa się minimum 10 osób.
  • Ze względu na bezpieczeństwo zbiorów oraz w trosce o zabytki w małych pomieszczeniach, grupa zwiedzająca muzeum może liczyć maksymalnie 25 osób.
  • Na ekspozycję zabrania się wnoszenia dużych toreb, plecaków, jedzenia i picia, wprowadzania zwierząt.
  • Muzeum świadczy usługi przewodnickie po ekspozycji stałej, wystawach czasowych, zabytkowym parku oraz po Warce. Za oprowadzanie turystów przez przewodnika pobiera opłaty (patrz: zwiedzanie z przewodnikiem)
  • Turystom indywidualnym i małym grupom do 18 osób polecamy audioprzewodnik w wersji polsko-angielskiej. Dysponujemy specjalną audio wycieczką dla dzieci.

  

Regulamin zwiedzania - plik (PDF)


Szanowni Państwo. W związku z prowadzeniem działań mających na celu zminimalizowania szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2, a także wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (§ 5.1. ust. 2. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego), uprzejmie informujemy, że Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce pozostaje zamknięte dla zwiedzających od 12 marca do odwołania. Działalność instytucji została czasowo ograniczona. [Czytaj więcej]Uprzejmie informujemy, że w związku z modernizacją ulicy K. Pułaskiego mogą wystąpić utrudnienia w dojeździe do Muzeum im. K. Pułaskiego. Będą utrudnienia dla samochodów, autokarów i spacerowiczów. Prosimy o wyrozumiałość wszystkich Gości i miłośników Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. O wszelkich zmianach będziemy starali się Państwa niezwłocznie informować.