Zdjęcie grupowe uczestników spotkania17 maja w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się wykład dr hab. prof. AFiB Jolanty Załęczny pt.: „Powstanie styczniowe w Warce i okolicach, wydarzenia, ludzie, pamięć”.

Zdjęcie z pokazów filmów dokumentalnych25 kwietnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce przy współpracy z Muzeum Getta Warszawskiego przygotowało specjalny pokaz filmów dokumentalnych.

baner informacyjny 80 lat temu w dniach 19-22 kwietnia miało miejsce powstanie w getcie warszawskim, zorganizowane przez polskich Żydów.

Daszynska1418 kwietnia w naszym muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Polonijna”. Tym razem wystąpiła prof. dr hab. Jolanta A. Daszyńska z wykładem pt.: „Pułaski i Kościuszko pod rozkazami Waszyngtona”.

Zdjęcie W dniach 6-23 kwietnia 2023 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, prezentowany jest obraz „Konstytucja 3 maja – 1791 rok.”

Baner informacyjny18 kwietnia, o godz. 17.00 w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Polonijna”.

Spotkanie Brymora 001W piątek 10 marca, w cyklu „Akademia Polonijna” gościliśmy Mariusza M. Brymorę - zawodowego dyplomatę.

banerek brymora2023W ramach cyklu AKADEMIA POLONIJNA Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na spotkanie z dyplomatą MARIUSZEM M. BRYMORĄ wokół wspomnień ambasadora Romualda Spasowskiego, opracowanych przez M. Brymorę w książce „Spowiedź ambasadora”.

Zespół Szafrany19 maja sala w Centrum Edukacyjno-Muzealnym działającym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wypełniła się niemal po brzegi. Goście zgromadzili się by wspólnie obejrzeć powstały zaledwie kilka miesięcy temu film dokumentalny o legendarnym wareckim zespole muzycznym „Szafrany”.

00Spotkanie Dyrektorów instytucji kultury 88Spotkanie dyrektorów instytucji muzealnych prowadzonych i współprowadzonych przez MKiDN