Konkurs Dwa oblicza PułaskiegoKonkursy to doskonały sposób na zgłębianie wiedzy o Kazimierzu Pułaskim i jego epoce. To dobra zabawa, przygoda i cenne nagrody. Organizujemy i współorganizujemy konkursy wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży. Rokrocznie nagradzamy dzieci w konkursach plastycznych.

Konkurs historyczno-marynistyczny DWA OBLICZA PUŁASKIEGO – organizowany od 2007 roku. Jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego. Współorganizatorem konkursu i Partnerem muzeum jest Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski”. Konkurs składa się z trzech etapów: I etap - test wiedzy o Kazimierzu Pułaskim, Marynarce Wojennej RP i ORP „Gen. K. Pułaski”; II etap- przygotowanie prezentacji multimedialnej, III etap - test sprawnościowy na okręcie ORP „Gen. K. Pułaski” w Gdyni. Zadania sprawdzające wiedzę historyczną, marynistyczną, informatyczno-graficzną, a także sprawność fizyczną - wyłaniają zwycięzcę konkursu, na którego czeka wielka przygoda – dwutygodniowy rejs po Morzu Bałtyckim jachtem Marynarki Wojennej RP pod opieką członków załogi ORP „Gen. K. Pułaski”! Jest więc szansa by stać się prawdziwym wilkiem morskim! Konkurs odbywa się co dwa lata. Ostatnia edycja została zakończona w 2021 r.

Konkurs: Spotkałem Pana KazimierzaSpotkałem Pana Kazimierza – to konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych (klas 0 –III oraz IV-VI), organizowany rokrocznie z okazji urodzin Kazimierza Pułaskiego. Dzieci nie tylko otrzymują atrakcyjne nagrody, ale także mają okazję zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych na zewnątrz szkoły. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbywa się na ternie muzeum, gdzie dzieci mają okazje pochwalić się swoim rodzicom i dziadkom.

Każdorazowo informacje o konkursach ukazują się na naszej stronie internetowej oraz są wysyłane bezpośrednio do szkół.