Aktualności

Zdjęcie parkuUprzejmie informujemy, że w dniu 20 listopada (niedziela), nasze ekspozycje i kawiarnia, wyjątkowo nie będą czynne dla Gości.

DSC 90018 listopada 2022 r. na Zamku w Krasiczynie przy współpracy z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu została uroczyście otwarta wystawa o Stefanie Mierzwie – „Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska - dzieło Polaka” przygotowana przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

punkt informacji 01Miło nam poinformować, że Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zostało docenione i dzięki współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną otrzymało certyfikowany PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ. To pierwszy punkt informacji w Warce.

Grafika do artykułuPo raz kolejny zaśpiewajmy wspólnie hymn w samo południe 11 listopada!

Zdjęcie zespołuW piątkowy, jesienny wieczór 21 października odbył się XXVIII „Wieczór z Kulturą” w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

Zdjęcie grupowe 24 października podczas Gali 15-lecia Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI otrzymał Certyfikat NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO w kategorii impreza cykliczna.

logo White House46. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Joe Biden 11 października 2022 r. podpisał proklamację ogłaszającą ten dzień Dniem Pamięci Generała Pułaskiego (jest to jednorazowe upamiętnienie tylko i wyłącznie w tym konkretnym dniu w roku 2022).

Zdjęcie pomnikaW tym roku Dzień Kazimierza Pułaskiego upamiętniający 243. rocznicę śmierci Patrona muzeum świętowaliśmy 7 października.

baner informacyjny o koncercieMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXVIII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. W programie przepiękny koncert VIVALDI / OSIECKA Nowe Cztery Pory Roku w wykonaniu:

baner dp 2022Krzysztof Ambroziak - Starosta Grójecki i Iwona Stefaniak - dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, uprzejmie zapraszają na obchody Dnia Kazimierza Pułaskiego w 243. rocznicę śmierci bohatera dwóch Narodów oraz 55. rocznicę powstania Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce 7 października 2022 r. o godz. 12.00