Aktualności

EDD2020W najbliższą niedzielę 27 września przyłączamy się do wspólnego świętowania tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa #EuropejskieDniDziedzictwa i Światowego Dnia Jabłka #światowydzieńjabłka2020.

swiatowy dzien jablka banerJuż 27 września zapraszamy po raz drugi na Światowy Dzień Jabłka! Wydarzenie odbędzie się w Parku w Winiarach (polana od ul. Turystycznej).

APITYNSKI00001a"Człowiek odchodzi - pamięć pozostaje".

18 września odszedł na zawsze ANDRZEJ PITYŃSKI (1947-2020) - najbardziej znany współczesny polski rzeźbiarz w Stanach Zjednoczonych, niezwykła osobowość artystyczna, promotor polskiej kultury i historii, pod wieloma względami człowiek wyjątkowy. Choć Ameryce poświęcił swój talent i najlepsze lata pracy, sercem pozostał Polakiem, służył Polsce i Polonii w USA.

muzeumpulaski2020

Uprzejmie informujemy, że wyjątkowo w dniu 20 września 2020 roku (niedziela) ekspozycje Muzeum oraz kawiarenka muzealna będą czynne w godz. 10.00-14.00

DSC 0001Po raz kolejny praca naszego Muzeum została dostrzeżona przez Kapitułę Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. Nagrodę za wystawę „Pamięć. Tożsamość. Dziedzictwo. Pomniki Kazimierza Pułaskiego w Polsce i USA”, z rąk marszałka Adama Struzika odebrała dyrektorka Muzeum Iwona Stefaniak wraz z Piotrem Kupnickim – historykiem.

DSC 341914 września na terenie Muzeum odbyła się konferencja regionalna RPO WM 2014-2020 pt. „Efekty UE w wielu odsłonach. Mazowsze 2020”, zorganizowana przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Delegatura w Żyrardowie.

Lydie Charlotte KotlinskySerdecznie zapraszamy jesienną porą do parku w Winiarach, na ostatni tego roku koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’. Tym razem proponujemy spotkanie z piosenką francuską - Chansons Françaises - Chansons d'Amour.

DSC 32995 września po raz kolejny Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Grójcu przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie odbywającej się pod patronatem Prezydenta RP.

banner narodowe czytanie 2020 FBW odpowiedzi na apel Pary Prezydenckiej, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak, zapraszają do udziału w akcji „Narodowe Czytanie” w dniu 5 września 2020 r., godz. 15.00, na terenie zabytkowego parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

ikony ks drag01Od 14 sierpnia do 13 września w bibliotece pałacu czynna jest wystawa ikon Księdza Kanonika Stanisława Drąga. Choć zakończył on kilka lat temu swoją posługę kapłańską jako proboszcz parafii p.w. Św. Trójcy w Grabowie nad Pilicą, wciąż jest bardzo aktywny w regionie jako artysta i organizator wielu wystaw.