Aktualności

Spotkanie Brymora 001W piątek 10 marca, w cyklu „Akademia Polonijna” gościliśmy Mariusza M. Brymorę - zawodowego dyplomatę.

Zdjęcie dzieci na wystawieW dniu 6 marca 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pejzaż z Muzeum w tle”, który był zwieńczeniem obchodów 55-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Soyka 30Wieczorem 2 marca, w dniu, w którym Powiat Grójecki został Stolicą Kultury Mazowsza 2023, odbył się XXXI „Wieczór z kulturą”. To był jeden z najpiękniejszych koncertów w naszym muzeum! Mieliśmy zaszczyt i wielką przyjemność gościć w muzealnych progach jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Stanisława Sojkę, cenionego wokalistę, pianistę, kompozytora i aranżera.

126 marca obchodziliśmy 278. rocznice urodzin patrona muzeum Kazimierza Pułaskiego. Tradycją są spotkania z publicznością w ten dzień.

Grafika okolicznościowaJak co roku na początku marca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego przypomni rocznicę urodzin swojego patrona - Kazimierza Pułaskiego.

Zdjęcie pałacuSzanowni Państwo, zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce uprzejmie informujemy, że w dniach 2-3 marca br. (czwartek-piątek) ekspozycje Muzeum oraz kawiarenka będą nieczynne dla zwiedzających.

banerek brymora2023W ramach cyklu AKADEMIA POLONIJNA Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na spotkanie z dyplomatą MARIUSZEM M. BRYMORĄ wokół wspomnień ambasadora Romualda Spasowskiego, opracowanych przez M. Brymorę w książce „Spowiedź ambasadora”.

baner sojka2023Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na kolejny wyjątkowy „Wieczór z Kulturą”. Tym razem gościem będzie Stanisław Soyka – ceniony wokalista, pianista, kompozytor i aranżer. Koncert odbędzie się 2 marca (czwartek) wieczorem o godz. 19.00.

Powstanie styczniowe 0039 lutego 2023 r. otworzyliśmy nową wystawę plenerową pt. Gloria Victis. Powstanie Styczniowe – 160. rocznica zrywu.

koncert przyjaciele324 lutego sala koncertowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wypełniła się publicznością. Tym razem goście zgromadzili się by uczestniczyć w wyjątkowym koncercie „Przyjaciele Muzeum dla Warki”.