Aktualności

imageSZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZESTNICY VI edycji konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO, w obliczu trwającej epidemii w obecnym roku szkolnym nie uda nam się zakończyć konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO. W związku z powyższym informujemy, że plany przeprowadzenia II etapu (zawody sportowe: bieg i pływanie) oraz wycieczki do Gdyni podczas której odbyłby się III etap i zarazem Wielki Finał konkursu przenosimy na wrzesień br.

DM2020218 maja muzealnicy świętowali Dzień Muzealnika. Z tej okazji Wicestarosta Jolanta Sitarek odwiedziła Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i złożyła wszystkim Pracownikom życzenia w imieniu Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka i Zarządu Powiatu.

baners muzeum w sieci3Co rok, w tę jedną, wyjątkową z majowych nocy zapraszaliśmy Państwa do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, otwieraliśmy wnętrza pałacu w Winiarach dla nocnych Gości i przygotowywaliśmy specjalne atrakcje.

komunikat otwarcie2020Po ponad dwóch miesiącach przerwy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego otwiera ponownie swoje drzwi dla publiczności.

Konstytucja2020 000aDziś obchodzimy 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa rządowa z 3 maja 1791 r. była drugą na świecie (po USA) a pierwszą w Europie konstytucją regulującą organizację państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

komuiakt 202005Drodzy Goście, rozpoczynamy proces powrotu. W związku z wdrożeniem II etapu znoszenia nakazów i zakazów, wynikających ze stanu epidemii, od 4️ maja, podobnie jak inne muzea, przygotowujemy się do otwarcia instytucji. Zakres i czas otwarcia ekspozycji uzależnione będą od konsultacji z Sanepidem.

komunikat 20200419Od 20 kwietnia 2020 r. zabytkowy park przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce będzie otwarty dla publiczności. Prosimy, aby podczas wizyty, dla własnego bezpieczeństwa i dobra wspólnego przestrzegać obowiązujących wytycznych.

image

Tło gazeta EW2W Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, publikujmy nagranie z historią Ewy Klajman - żydowskiej dziewczynki, którą od niemieckiej zagłady ocalili właściciele majątku Winiary pod Warką. Świadectwo to zostało przekazane przez Stanisławę Dąmbską, żonę hr. Wacława Dąmbskiego, ostatniego właściciela Winiar.

park komunikat20203Szanowni Państwo, w związku z podjęciem działań zapobiegających szerzeniu się epidemii koronawirusa, ze względu na minimalizowanie ryzyka gromadzenia się i spotykania osób w skupiskach, zgodnie z rekomendacją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, PARK W WINIARACH ZOSTAJE ZAMKNIĘTY dla zwiedzających i spacerowiczów od 21 marca od godz. 12.00. do odwołania.