Aktualności

komunikat 20200419Szanowni Państwo, zgodnie z Komunikatem Premiera RP z dnia 23.10.2020 r. i objęciem terenu całej Polski czerwoną strefą, uprzejmie informuję:

logo White HousePrezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump 11 października 2020 wydał proklamację ogłaszającą ten dzień Dniem Pamięci gen. Kazimierza Pułaskiego (jest to jednorazowe upamiętnienie tylko i wyłącznie w tym konkretnym dniu w roku 2020).

DKP2020.16Pomimo panującej pandemii, w piątek 9 października udało się zorganizować Dzień Kazimierza Pułaskiego, skromniej niż zwykle i w mniejszym gronie. Przedstawiciele władz samorządowych powiatu, gminy, jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych, wspólnie z zespołem Muzeum oddali hołd gen. Kazimierzowi Pułaskiemu, w 241. rocznicę śmierci bohatera Polski i USA.

koronawirus grafika2Szanowni Państwo, w związku z objęciem całego kraju strefą żółtą uprzejmie informuję, że na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego niezmiennie dbamy o bezpieczeństwo Gości i Pracowników, dlatego:

Sembrich Kochanska 01W styczniu 2020 roku minęło 85 lat od śmierci wybitnej polskiej śpiewaczki Marcelli Sembrich-Kochańskiej (1858-1935).

drzewo0327 września podczas Europejskich Dni Dziedzictwa i Światowego Dnia Jabłka zasadziliśmy nowe drzewo w parku na Winiarach.

DSC 3685To był kolejny, niezapomniany koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’. 27 września na muzealnej scenie w ramach cyklu koncertów „Letnia strefa muzyki” gościliśmy artystkę, której nie trzeba przedstawiać fanom piosenki francuskiej.

EDD2020W najbliższą niedzielę 27 września przyłączamy się do wspólnego świętowania tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa #EuropejskieDniDziedzictwa i Światowego Dnia Jabłka #światowydzieńjabłka2020.

swiatowy dzien jablka banerJuż 27 września zapraszamy po raz drugi na Światowy Dzień Jabłka! Wydarzenie odbędzie się w Parku w Winiarach (polana od ul. Turystycznej).

APITYNSKI00001a"Człowiek odchodzi - pamięć pozostaje".

18 września odszedł na zawsze ANDRZEJ PITYŃSKI (1947-2020) - najbardziej znany współczesny polski rzeźbiarz w Stanach Zjednoczonych, niezwykła osobowość artystyczna, promotor polskiej kultury i historii, pod wieloma względami człowiek wyjątkowy. Choć Ameryce poświęcił swój talent i najlepsze lata pracy, sercem pozostał Polakiem, służył Polsce i Polonii w USA.