Aktualności

imageW porozumieniu z dowództwem ORP „Gen. K. Pułaski” uszczegółowiliśmy spis literatury i stron www obowiązujący w tegorocznej edycji. Znajomość Regulaminu Służby Okrętowej ograniczyliśmy do rozdziału 24 „Ceremoniał morski” oraz załącznika nr 2 „Symbole Rzeczypospolitej Polskiej…”.

image

W tym roku nasze Muzeum organizuje szóstą już edycję historyczno-marynistycznego konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”. Cieszymy nas zainteresowanie młodzieży tematyką oraz chęć podjęcia wyzwania i otrzymania głównego lauru, którym jest wspólny rejs z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski” po portach Morza Bałtyckiego.

XXIV Wieczor kultura banSerdecznie zapraszamy na XXIV koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”
 9 lutego 2020 roku o godz. 17.00

image26 stycznia o godz. 16.00 w Sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się wykład o nauczaniu Prymasa Tysiąclecia kadr. Stefana Wyszyńskiego, który wygłosi ks. dr Jerzy Jastrzębski – wykładowca Instytutu Prymasowskiego.

kiepura202007

11 stycznia odbył się XXIII "Wieczór z Kulturą", w którym przypomnieliśmy wyjątkową parę artystów: Marthę Eggerth i Jana Kiepurę.

info zwiedz 2020Uprzejmie informujemy, że ze względu trwające prace porządkowe i konserwatorskie w pałacu Pułaskich, ekspozycje stałe Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będą nieczynne dla zwiedzających do 20 stycznia.

karta nowy rok2019

Koledy 2019 13221 grudnia odbył się XXII „Wieczór z Kulturą", którym zakończyliśmy muzealny i artystyczny rok 2019 w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

zyczenia2019BN

swieta muzeumUprzejmie informujemy, że w dniach od 22 grudnia do 13 stycznia 2020 r. ekspozycje stałe i czasowe Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będą nieczynne dla zwiedzających.