Aktualności

Waldszenen banery FB v1 poziomPolski Impresariat Muzyczny oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, serdecznie zapraszają na koncert z cyklu ‘’Z klasyką przez Polskę’’ , który odbędzie się w piątek 21 sierpnia o godz. 18.00 w Centrum Edukacyjno – Muzealnym w Warce.

szydlo baner FB 216 sierpnia o godz. 16.00 zapraszamy na niedzielny koncert pod gołym niebem!

pomniki konkurs wierzba2020XIV edycja konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba" została rozstrzygnięta, nasze Muzeum nagrodzone w kategorii najlepsza wystawa.

raz dwa trzy konkurs infoRuszyła kolejna edycja międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy, Warszawiakiem jesteś Ty!”. W ten edukacyjny projekt zainicjowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego włączyło się po raz kolejny Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wraz z innymi mazowieckimi placówkami muzealnymi. Zabawa trwa do 6 września i jest kolejną okazją do tego by zwiedzić zespół pałacowo-parkowy w Warce.

Krakart wernisaz 194W piątek (3 lipca 2020 roku) – w przeddzień amerykańskiego Święta Niepodległości – otwarta została w naszym Muzeum wystawa „Po przekątnej”. W ramach ekspozycji swoje prace malarskie prezentuje siedmiu członków polsko-amerykańskiej grupy artystycznej KrakArt z Kalifornii. Dzieła można będzie podziwiać odwiedzając Muzeum, aż do 30 września 2020 roku.

Woods2020 085 lipca w niedzielne popołudnie zaprosiliśmy mieszkańców Warki i okolic na Amerykańską niedzielę na Winiarach.

muzeumpulaski2020Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniu 12 lipca (niedziela) ekspozycje Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będą nieczynne dla zwieszających.

india2020Choć 5 lipca nie zaprosimy Państwa na Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI, zachęcamy na spędzenie niedzielnego popołudnia w parku na Winiarach, w bardziej kameralnej atmosferze. Przy pałacu i muzealnej kawiarence będziecie mogli miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Edukacyjny program zaprezentuje znana i lubiana grupa Indianie Huu Ska Luta. Będzie działała „Letnia strefa muzyki”.

DSC 1587

20 czerwca w Winiarskim parku odbył się koncert z cyklu ‘’Letnia strefa muzyki’’ – spotkania z muzyką na łonie natury. Projekt, który w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów, ponownie zyskał dofinansowanie w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

KrakArt cover wwwPO PRZEKĄTNEJ. Wystawa kalifornijskiej grupy KrakArt.

Grupa KrakArt powstała w 1980 roku w Los Angeles. Założona została przez wybitnych artystów o polskich korzeniach działających bez ustanku i z sukcesami w Stanach Zjednoczonych. W 40. rocznicę powstania Grupy, prace siedmiu twórców prezentowane będą w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, które od ponad 50 lat działa na rzecz dokumentacji i promocji śladów Polaków w Stanach Zjednoczonych. Wystawa „Po przekątnej” otwarta zostanie 3 lipca o 17:00, a trwać będzie do 30 września 2020 roku.