Aktualności

Kopia koronawirus grafika red2Szanowni Państwo, zgodnie § 1. ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz. U. 2021 r., poz. 91, z przykrością informuję o przedłużeniu zamknięciu ekspozycji Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i nie organizowaniu wydarzeń z udziałem publiczności do 31 stycznia 2021 r.

Ferie w MuzeumMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież na Ferie w Muzeum:

karta noworoczna 2020

Rafał KrólikowskiMamy to! Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu „Pragnienie wolności. The urge for freedom”. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zrealizowało film, w ramach programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

warka xmas 2020 mail

Rafał Królikowski25 grudnia w Boże Narodzenie, na kanale TVP Historia zobaczą Państwo premierę naszego filmu edukacyjno-promocyjnego pt. „Pragnienie wolności. The urge for freedom”.

DSCF2167 Editpalac parkSzanowni Państwo, w związku Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz. U. 2020 r., poz. 2316 z przykrością informuję o przedłużeniu zamknięciu ekspozycji Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i nie organizowaniu wydarzeń z udziałem publiczności do 17 stycznia 2021 r. Nieczynna będzie nadal kawiarnia muzealna.

FB film61Dzięki finansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 realizujemy film edukacyjno-promocyjny pt. "Pragnienie wolności".

Kazimierz Ceglinski

9 grudnia pożegnaliśmy na zawsze Ś. P. Kazimierza Ceglińskiego - wieloletniego Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Koło w Warce, nauczyciela szkół w Konarach i Ostrołęce.

00a Piotr WysockiW nocy z 29 na 30 listopada przypada 190. rocznica wybuchu powstania listopadowego. Po 35 latach od ostatniego rozbioru, Polacy postanowili chwycić za broń i sami wywalczyć sobie wolność.