Z nami odkryjesz piękno i magię Winiar, pałac Pułaskich, jego wnętrza i zbiory. Tu poznasz losy niezwykłego człowieka, polsko amerykańskiego bohatera - Kazimierza Pułaskiego, a także innych zasłużonych Polaków, którym przyszło emigrować z Polski do USA.

U nas zgłębisz historię Warki – jednego z najstarszych miasteczek na Mazowszu. Odkryjesz zabytki Warki i regionu, poznasz legendy i bohaterów historycznych.

W starym parku spotkasz wiele gatunków ptaków, dowiesz się, czym charakteryzuje się flora i fauna Doliny Pilicy i co to jest starorzecze. Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza  zaprowadzi cię z górnego parku do samej rzeki Pilicy.

Nasze spotkania edukacyjne to nie tylko spacery po ekspozycji pałacowej i parku, to również zajęcia warsztatowe, animacyjne i plastyczne, angażujące uczestników.

Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne w każdym wieku do udziału w lekcjach muzealnych. Zachęcamy do łączenia lekcji z warsztatami i skorzystania z naszych pakietów edukacyjnych.

Organizujemy również spotkania edukacyjne dla grup zorganizowanych, Seniorów i uczestników Uniwersytetów III Wieku. Serdecznie zapraszamy.