Konferencja firstW dniach 19-20 listopada br. odbyła się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce konferencja naukowa „VII wieków Warki”.

DSC 341914 września na terenie Muzeum odbyła się konferencja regionalna RPO WM 2014-2020 pt. „Efekty UE w wielu odsłonach. Mazowsze 2020”, zorganizowana przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Delegatura w Żyrardowie.

dzien krajobrazu baner FB„Woda w krajobrazie - historia, dwa aspekty w architekturze krajobrazu”.

WRS 00W najbliższy wtorek 21 maja o godz. 14:00 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce odbędzie się konferencja zainicjowanego przez browarników zrzeszonych w NSZZ „Solidarność” Programu W RODZINIE SIŁA.

konferencja201811W dniach 3-5 grudnia w w Poznaniu odbyło się Spotkanie Dyrektorów Muzeów prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy z całej Polski, w tym dyrektor naszego muzeum Iwona Stefaniak.

15warsztaty2018„Trauma i Duma” to cykl warsztatów filmowych, radiowych oraz teatralnych organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury.

kongres mm2018 2W dniach 14-15 września odbył się Pierwszy Kongres Historycznych Miejscowości Mazowsza w Warszawie i Górze Kalwarii.

K086W dniach 17-18 września w Warce, Hotelu Sielanka nad Pilicą odbył się XII Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego.

IMG 7905W dniach 12-13 maja odbyły się Ogólnopolskie Obchody 250. rocznicy Konfederacji Barskiej w Beskidzie Niskim pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

targi Łódź 00Na styku kultur” to hasło XXI Targów Regiony Turystyczne, jakie odbyły się w dniach 16-18 marca br. w Łodzi. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego miało tam swoją reprezentację.