WRS 00W najbliższy wtorek 21 maja o godz. 14:00 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce odbędzie się konferencja zainicjowanego przez browarników zrzeszonych w NSZZ „Solidarność” Programu W RODZINIE SIŁA.

Program został uruchomiony w 2018 roku z myślą o rodzicach potrzebujących wsparcia w ochronie nastolatków przed przedwczesną inicjacją alkoholową, czy dostępem do alkoholu. Organizatorzy, rozumiejąc promowanie zasad odpowiedzialności i umiarkowania jako sprawę zasadniczą, zachęcają dorosłych do dawania dobrego przykładu i odpowiedzialnych zachowań wobec alkoholu. W tym celu stworzyli Dekalog Zasad Odpowiedzialnego Rodzica – zbiór uniwersalnych wskazówek, jak zachować się w różnych sytuacjach życiowych, kiedy obecność alkoholu wydaje się naturalna, związana z naszą kultura i tradycją. Ale okres dorastania to dla rodziców czas wyzwań związanych nie tylko z alkoholem czy innymi używkami. O trudach wychowania, o sposobach na rozwiązanie codziennych problemów i o tym, jak być dobrym, mądrym i odpowiedzialnym rodzicem opowiedzą ekspertki programu – doktor Aleksandra Piotrowska (psycholożka dziecięca, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, propaguje wiedzę psychologiczną, współautorka książki „Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć”) i Odeta Moro (dziennikarka i prezenterka telewizyjna, założycielka Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo, autorka poradnika dla rodziców „W co się bawić?”).

Spotkanie ma formułę otwartą dlatego zapraszamy na nie zarówno rodziców jak i osoby pracujące z młodzieżą.

WRS plakat