wystawa ameryka2019Obrazki z dawnego i współczesnego życia Polonii amerykańskiej oraz zatrzymane kadry z amerykańskich miast i miasteczek, zagościły w Warce. W parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego można zobaczyć wystawę „Jedźmy do Ameryki! Wycinki z historii Polonii amerykańskiej” zrealizowaną przez Instytutu POLONIKA.

baner pomniki Pulaski2019

Pamięć. Tożsamość. Dziedzictwo.
Pomniki Kazimierza Pułaskiego w Polsce i USA.

Wystawa czynna od 11 października do 23 lutego 2020 r.

czeslaw czaplinskiWystawa czasowa „Prezydent Donald Trump w Nowym Jorku i Warszawie. Fotografie Czesława Czaplińskiego”.

wystawa chojnacka20191aMałgorzata Chojnacka – ukończyła Studium Architektury i Budownictwa w Warszawie, następnie studia artystyczne w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (obecnie Instytut Sztuk Pięknych).

niepodlegla fin00119 marca, w imieniny Józefa, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zakończyło wystawę „Dla Niepodległej. Pamiątki patriotyczne z kolekcji Artura Sawy", poświęconą w znacznej mierze Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

baner niepodleglafinisaz2019Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak zaprasza na finisaż wystawy DLA NIEPODLEGŁEJ. Pamiątki patriotyczne z kolekcji Artura Sawy.

pol amer wyst banW 2019 r. przypada 100. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

005Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, prezentujemy zbiór pamiątek patriotycznych Pana Artura Sawy.Ta prywatna kolekcja stanowi cenny wkład w zachowanie pamięci o Marszałku Józefie Piłsudskim i polskich dążeniach niepodległościowych.

041a

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy Państwa na wyjątkową wystawę „Dla Niepodległej. Pamiątki patriotyczne z kolekcji Artura Sawy”.

wystawa Pilsudski2018Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy Państwa na wyjątkową wystawę, dedykowaną Niepodległej.