konferencja viiw warkiSzanowni Państwo, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wraz z Wydziałem Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przy współpracy z Archiwum Głównym Akt Dawnych i Samorządem Warki zapraszają do udziału w konferencji naukowej „VII wieków Warki”.

Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2021 r. Termin nadsyłania zgłoszeń referentów mija 31 sierpnia 2021 r.

Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że przedstawiciele różnych dyscyplin historycznych, ze szczególnym uwzględnieniem: historii, historii sztuki i archeologii, rzucą więcej światła na wielowiekową historię Warki – jednego z najstarszych mazowieckich miast. Badania, których wyniki zaprezentowane zostaną na konferencji, będą wydane drukiem w publikacji pokonferencyjnej.

Społeczność Warki na taką konferencję czekała wiele lat! Zachęcamy zatem by wziąć udział w tym naukowym przedsięwzięciu. Z pewnością wniesie ono swój wkład w kształtowanie i usystematyzowanie świadomości historycznej mieszkańców ziemi wareckiej. Mamy również nadzieję, że stanie się istotnym przyczynkiem na drodze poznawania przeszłości mazowieckich miast oraz ludzi i procesów z nimi związanych.

Zaproszenie do udziału w konferencji, wraz ze stosownymi załącznikami, znajduje się w materiałach do pobrania poniżej. Znajdziecie w nim Państwo szczegółowe informacje dotyczące organizacji konferencji naukowej „VII wieków Warki” i oczekiwań kierowanych do jej prelegentów.

Organizatorzy konferencji naukowej
„VII wieków Warki”

 

Do pobrania:
- Zaproszenie do udziału w konferencji naukowej „VII wieków Warki” - plik PDF
- Załącznik nr 1 (zasady przygotowania tekstów referatów do druku w publikacji pokonferencyjnej) - plik PDF
- Załącznik nr 2 (formularz zgłoszeniowy udziału w konferencji naukowej „VII wieków Warki” - pliki PDF, DOC

 

 

 

image