3W sobotnie popołudnie 18 września Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny wzięło udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa.

Tego dnia ekspozycje muzealne można było zwiedzać bezpłatnie, a po południu odbył się w sali koncertowej CEM ostatni tego lata koncert z cyklu „Letnia strefa muzyki”. Tym razem gościliśmy Marcelinę Woźną – wokalistkę, nauczycielkę śpiewu i założycielkę szkoły muzycznej Vocalmania (śpiew) , Bogdana Sabałę (gitara) i Kubę Szydło (instrumenty perkusyjne ). To wspaniałe trio przygotowało ciepły, trochę nostalgiczny i zarazem lubiany przez publiczność repertuar. Goście muzeum mieli okazję posłuchać ponadczasowych utworów polsko i anglojęzycznych, od piosenek Anny Jantar, Krystyny Prońko i Ewy Bem, przez Czesława Niemena, po Norah Jones, opracowanych akustycznie na wokal, gitarę i instrumenty perkusyjne. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy artystom za piękny koncert, a publiczności za obecność. Letnie koncerty w parku w Warce przy muzealnej kawiarni powrócą latem 2023 roku.