DniDziedzictwa MuzeumMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To już 30. jubileuszowa edycja wydarzenia, które w całej Polsce odbywa się w dniach od 10-11 oraz 17-18 września 2022.

18 września zapraszamy do odwiedzania naszego zespołu pałacowo-parkowego w Warce – Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Będziemy świętowali pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”! Dziedzictwo łączy pokolenia, przeszłość z przyszłością, pozwala, by społeczeństwo integrowało się wokół lokalnych zabytków i dziedzictwa niematerialnego. Przyłączając się do wspólnego świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na wareckie Winiary. To miejsce niezwykłe, które trzeba odwiedzić, a zwłaszcza nasze stałe ekspozycje muzealne. W otoczeniu starych drzew zabytkowego parku stoi tu biały klasycystyczny pałacyk z poł. XIX w. Jego historia sięga XVII stulecia. We wnętrzach pałacu prezentowana jest ekspozycja, która przypomina działalność polsko-amerykańskiego bohatera Kazimierza Pułaskiego oraz zasłużonych Polaków w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznasz tu również bogatą, bo ponad 700-letnią historię Warki, jednego z najstarszych miast na Mazowszu. Będzie można zwiedzać nową wystawę czasową, przygotowaną przez Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, zatytułowaną „Ramię krzep – Ojczyźnie służ”. W 135. rocznicę powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce.

O godz. 16.00 w strefie przy Café Savannah odbędzie się koncert z cyklu „Letnia strefa muzyki” w wykonaniu Marceliny Woźny (śpiew), Bogdana Sabały (gitara) i Kuby Szydło (instrumenty perkusyjne). Usłyszymy przez wszystkich kochane polskojęzyczne i anglojęzyczne przeboje. 

W dniu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa wstęp do muzeum i na koncert jest bezpłatny. Warto już dziś zaplanować sobie rodzinną niedzielę w zabytkowym parku w Warce. Serdecznie zapraszamy.

 dd2022