DSC 8067m 111 czerwca w ramach cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’ na muzealnej scenie wystąpiła Partycja Zarychta – wokalistka jazzowa, kompozytorka, nauczycielka śpiewu, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Artystce towarzyszyli znakomici muzycy: Paweł Kaczmarczyk – piano, Piotr Żaczek – bas, Gniewomir Tomczyk – perkusja. W programie koncertu publiczność usłyszała ciekawe aranżacje, utwory zarówno z debiutanckiej płyty „Szczęście” jak i nowy singiel ,,Przytul’’ z nadchodzącego, drugiego albumu wokalistki. Patrycja przeniosła gości muzeum w podróż po soulowo - jazzowych meandrach, gdzie słowo odgrywa tak samo ważną rolę jak muzyka. Intymne, piękne w treści utwory o miłości, międzyludzkich relacjach, muzycy przeplatali energetyzującymi dźwiękami. To był bardzo przyjemny w odbiorze, pełen wrażeń słownych i muzycznych koncert.

Podczas wieczoru zachwycały perkusyjne solówki Gniewomira Tomczyka, niesamowite linie basowe Piotra Żaczka i wirtuozeria klawiszy Pawła Kaczmarczyka. Kompozycje muzyczne wraz z wokalem Patrycji Zarychty stanowiły o wyjątkowości koncertu. To był kolejny udany „Wieczór z Kulturą”

Dziękujemy Artystom za magiczny klimat, a Publiczności za obecność.

 

fot. A. Więckiewicz, K. Kucharski

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/854-xxvii-wieczor-z-kultura-z-patrycja-zarychta#sigProId39ee720f33