DOP2019 fb01Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowódca fregaty ORP „Gen. K. Pułaski” uprzejmie zapraszają młodzież szkół średnich województwa mazowieckiego do udziału w Konkursie historyczno-marynistycznym „Dwa oblicza Pułaskiego”.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po portach Morza Bałtyckiego w sierpniu 2020 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu konkursu jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i udział w Wielkim Finale konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników konkursu.
Konkurs trwa od 12 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 roku i składa się z 3 etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.
Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

mgr Iwona Stefaniak  kmdr por. Paweł Werner
Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce Dowódca ORP „Gen. K. Pułaski”

Pliki do pobrania (PDF):

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::