DOP2019 fb01Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowódca fregaty ORP „Gen. K. Pułaski” uprzejmie zapraszają młodzież szkół średnich województwa mazowieckiego do udziału w Konkursie historyczno-marynistycznym „Dwa oblicza Pułaskiego”.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po Morzu Bałtyckim w sierpniu 2020 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu konkursu jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i udział w Wielkim Finale konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników konkursu.
Konkurs trwa od 12 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 roku i składa się z 3 etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.
Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

mgr Iwona Stefaniak  kmdr por. Paweł Werner
Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce Dowódca ORP „Gen. K. Pułaski”

 

           

Pliki do pobrania (PDF):


AKTUALNE INFORMACJE 


2020.03.11

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZESTNICY VI edycji konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO

image

W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, dalsze etapy konkursu Dwa oblicza Pułaskiego zostają zawieszone. W dniu 17 marca nie odbędzie się II etap (sportowy), a także planowana wycieczka do Gdyni i III etap na terenie Portu Wojennego w Gdyni, planowany w dniach 30 marca-2 kwietnia.
Stale monitorujemy sytuację i będziemy informowali o nowych terminach. Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju się zmieni i warunki pracy na to pozwolą, do końca roku szkolonego dokończymy konkurs. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość. Zalecamy śledzenie naszej strony internetowej i profilu na FB, gdzie na bieżąco będziemy podawali informacje.

Z góry dziękujemy za Państwa wyrozumiałość,
Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Iwona Stefaniak
w porozumieniu z Dowódcą ORP „Gen. K. Pułaski” kmdr. por. Pawłem Wernerem2020.03.06

Informacja dla uczestników II etapu konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”

imageWszystkich uczestników II etapu VI edycji konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi przeprowadzenia testu sprawnościowego. Wytyczne wraz z istotnym załącznikiem (wzór zaświadczenia o stanie zdrowia) są do pobrania poniżej:

PLIK.PDF 

W dokumencie znajdują się wszelkie ważne informacje organizacyjne dotyczące II etapu konkursu, który odbędzie się 17 marca w Warce.

 

 


 

2020.02.28

I etap konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” rozstrzygnięty!

DOP 02

27 lutego w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbył się I etap konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 113 uczniów z 17 szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego.

Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 54 uczniów. W tegorocznej edycji konkursu dopuszczenie do II etapu zagwarantowało uzyskanie z testu min. 25 pkt. (na 60 możliwych). Liderem po I etapie jest Jakub Winnicki – uczeń XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego z Warszawy.

Poniżej do pobrania lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu (wraz z wynikami):

PLIK ZIP

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Przypominamy, że w II etapie konkursu odbędą się dwie konkurencje sprawnościowe na czas: bieg na dystansie 600 m oraz pływanie na dystansie 50 m.


Etap II zostanie zorganizowany na terenie miasta Warki (basen i stadion miejski) 17 marca 2020 r., w godz. 9.00 – 16.00 (szczegółowe informacje wkrótce otrzymają opiekunowie uczniów).

Protokół z przeprowadzenia I etapu VI edycji konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO jest do wglądu w siedzibie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Pełne wyniki (wraz z punktacją osób niezakwalifikowanych do kolejnego etapu) zostaną przekazane do szkół, których uczniowie wzięli udział w konkursie.

Konkurs organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski”. Patronat Honorowy sprawują: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Burmistrz Warki Dariusz Gizka. Partnerami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce oraz Radio Plus Radom.

 

Członkowie Komisji Konkursowej:

Iwona Stefaniak – dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego
Karol Kucharski – historyk, Muzeum im. K. Pułaskiego
Piotr Kupnicki – historyk, Muzeum im. K. Pułaskiego 


2020.01.22

Zmiany w spisie literatury i stron www do konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”

DOP2020 02W porozumieniu z dowództwem ORP „Gen. K. Pułaski” uszczegółowiliśmy spis literatury i stron www obowiązujący w tegorocznej edycji. Znajomość Regulaminu Służby Okrętowej ograniczyliśmy do rozdziału 24 „Ceremoniał morski” oraz załącznika nr 2 „Symbole Rzeczypospolitej Polskiej…”.

Pełny spis lektur i stron www, z którymi każdy uczestnik konkursu powinien się zapoznać, dostępny jest na naszej stronie [LINK]. Książki można nabyć w naszym sklepie na terenie Muzeum, jak również składając zamówienie przez internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl. Zachęcamy również do indywidulanych i grupowych wizyt w naszym Muzeum i zwiedzania tak pałacu jak i wystawy czasowej. Ponadto wszystkich chętnych informujemy, że na terenie Muzeum znajduje się biblioteka, z której zasobów można korzystać po wcześniejszym umówieniu się.

Bądźcie gotowi do sprawdzianu wiedzy. Czytajcie, zapamiętujcie, poznawajcie. Konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” trwa. Pierwszy etap już 27 lutego 2020 roku.

 2020.01.22

Zakończyliśmy rekrutację do konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”

DOP2020 00

W tym roku organizujemy już VI edycję konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Do udziału zgłosiło się aż 130 uczniów z 18 szkół średnich z województwa mazowieckiego.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej, kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków oraz uwrażliwienie młodych ludzi na sprawy wiązane z obronnością kraju.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie jachtem Marynarki Wojennej RP po Morzu Bałtyckim w sierpniu 2020 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu jest 4-dniowa wycieczka do Trójmiasta, gdzie młodzież weźmie udział w Wielkim Finale konkursu i zwiedzi największe atrakcje Gdyni, Gdańska i Sopotu. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla uczestników konkursu.

Konkurs trwa od 12 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 roku i składa się z trzech etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.

DRODZY UCZESTNICY, PAMIĘTAJCIE:

Etap pierwszy: 27 lutego 2020, Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce.

  

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/636-vi-edycja-konkursu-dwa-oblicza-pulaskiego#sigProId8db215dfb6

 

image