DOP2019 fb01Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowódca fregaty ORP „Gen. K. Pułaski” uprzejmie zapraszają młodzież szkół średnich województwa mazowieckiego do udziału w Konkursie historyczno-marynistycznym „Dwa oblicza Pułaskiego”.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po Morzu Bałtyckim w sierpniu 2020 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu konkursu jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i udział w Wielkim Finale konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników konkursu.
Konkurs trwa od 12 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 roku i składa się z 3 etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.
Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

mgr Iwona Stefaniak  kmdr por. Paweł Werner
Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce Dowódca ORP „Gen. K. Pułaski”

Pliki do pobrania (PDF):

AKTUALNE INFORMACJE

2020.01.22

Zmiany w spisie literatury i stron www do konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”

DOP2020 02W porozumieniu z dowództwem ORP „Gen. K. Pułaski” uszczegółowiliśmy spis literatury i stron www obowiązujący w tegorocznej edycji. Znajomość Regulaminu Służby Okrętowej ograniczyliśmy do rozdziału 24 „Ceremoniał morski” oraz załącznika nr 2 „Symbole Rzeczypospolitej Polskiej…”.

Pełny spis lektur i stron www, z którymi każdy uczestnik konkursu powinien się zapoznać, dostępny jest na naszej stronie [LINK]. Książki można nabyć w naszym sklepie na terenie Muzeum, jak również składając zamówienie przez internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl. Zachęcamy również do indywidulanych i grupowych wizyt w naszym Muzeum i zwiedzania tak pałacu jak i wystawy czasowej. Ponadto wszystkich chętnych informujemy, że na terenie Muzeum znajduje się biblioteka, z której zasobów można korzystać po wcześniejszym umówieniu się.

Bądźcie gotowi do sprawdzianu wiedzy. Czytajcie, zapamiętujcie, poznawajcie. Konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” trwa. Pierwszy etap już 27 lutego 2020 roku.

2020.01.22

Zakończyliśmy rekrutację do konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”

DOP2020 00

W tym roku organizujemy już VI edycję konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Do udziału zgłosiło się aż 130 uczniów z 18 szkół średnich z województwa mazowieckiego.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej, kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków oraz uwrażliwienie młodych ludzi na sprawy wiązane z obronnością kraju.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie jachtem Marynarki Wojennej RP po Morzu Bałtyckim w sierpniu 2020 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu jest 4-dniowa wycieczka do Trójmiasta, gdzie młodzież weźmie udział w Wielkim Finale konkursu i zwiedzi największe atrakcje Gdyni, Gdańska i Sopotu. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla uczestników konkursu.

Konkurs trwa od 12 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 roku i składa się z trzech etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.

DRODZY UCZESTNICY, PAMIĘTAJCIE:

Etap pierwszy: 27 lutego 2020, Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::

DOP loga 20202