DSC 6662W Centrum Edukacyjno-Muzealnym w piątkowe popołudnie 14 stycznia odbył się wernisaż wystawy „Tytus Brzozowski. 12 miast”, zorganizowanej dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.

W otwarciu wzięła udział dyrektor Instytutu POLONIKA – Dorota Janiszewska-Jakubiak i kuratorka wystawy Anna Ekielska. Władze samorządowe powiatu grójeckiego reprezentował Andrzej Zaręba – Członek Zarządu powiatu, który w imieniu Starosty grójeckiego i całego Zarządu pogratulował organizatorom wystawy, a na ręce dyrektorki Muzeum przekazał okolicznościowy list Starosty. Samorząd Warki reprezentowała Wiceburmistrz Teresa Knyzio. Wernisaż, choć ze względu na pandemię skromniejszy niż zwykle i organizowany w reżimie sanitarnym, zgromadził przedstawicieli wielu instytucji i organizacji. Po wystawie oprowadziła gości kuratorka Anna Ekielska, która bardzo ciekawie opowiedziała o polskich miejscach, które na swoich obrazach 12 miast z różnych stron świata umieścił Tytus Brzozowski.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na wystawę.