Festyn o ludowym charakterze, organizowany przez Muzeum i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. od 2007 r. na terenie parku. Celem organizatorów jest popularyzacja rodzimej kultury ludowej, tradycji i obrzędów wsi regionu południowego Mazowsza oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie rzemiosła ludowego.

Jarmark jest okazją do organizowania w plenerze wystaw fotograficznych na temat wiejskich muzykantów, tradycji ludowych i ocalałych pamiątek w regionie. Imprezie towarzyszy koncert kapel wiejskich. Jednym z pomysłodawców i jednocześnie prowadzącym jarmark jest Andrzej Bieńkowski – profesor warszawskiej ASP, malarz, etnograf, fotografik, znawca muzyki ludowej. Na Kazikowym Jarmarku królują oberki, kujawiaki, mazurki i wiązanki ludowe. Odbywają się warsztaty tańca ludowego, ale też pokazy rzemiosła. Dzieci mogą zobaczyć jak się wyrabiało masło, mieliło len, lepiło garnki czy kuło podkowy. Nie brakuje wiejskiego jadła. Jarmark wieńczy kino pod gwiazdami z pokazem filmów o mazowieckiej wsi.