XXIV Wieczor kultura banSerdecznie zapraszamy na XXIV koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”
 9 lutego 2020 roku o godz. 17.00

,,LOVE STORY - w krainie niezapomnianych szlagierów’’

to przepiękny koncert w wykonaniu
Alicji Węgorzewskiej - mezzosopran
z towarzyszeniem Bogdana Kierejszy - skrzypce

„Wieczór z Kulturą” to propozycja Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce do spędzenia wieczoru w wyjątkowej atmosferze. To możliwość poznania artystów scen teatralnych i operowych, muzyków, kompozytorów, aktorów, poetów, cenionych ludzi kultury. To również spotkania przy lampce wina i okazja do rozmów o sztuce, muzyce czy teatrze.
Na 2020 rok zaprosiliśmy do Muzeum wyjątkowe postaci świata Kultury. Wierzymy, że nasza propozycja spotka się z Państwa aplauzem.
9 lutego spotkajmy się z Alicją Węgorzewską – jedną z najwybitniejszych polskich mezzosopranistek, Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, laureatką prestiżowej amerykańskiej nagrody - Callas Tribute Prize 2019. Artystce będzie towarzyszył Bogdan Kierejsza – wirtuoz skrzypiec, kompozytor, twórca muzyki do filmów, reklam telewizyjnych i radiowych, przedstawień teatralnych.

Alicja Węgorzewska – śpiewaczka operowa (mezzosopran), aktorka, producent, reżyser, Prezes Fundacji StartSmart, Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, doktor nauk muzycznych. Jest znana i ceniona na świecie oraz w Polsce, łączy wspaniały głos, niesamowitą osobowość sceniczną i doskonały talent aktorski. Ukończyła studia muzyczne na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 1996 r. zadebiutowała w operze C. Monteverdiego Koronacja Poppei na scenie kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W 1999 r. rozpoczęła zagraniczną karierę, została zaangażowana do Wiedeńskiej Opery Kameralnej. Ma w swoim repertuarze kilkanaście partii operowych. Występuje na scenach operowych, na największych festiwalach Europy, śpiewa z równą łatwością wielkie partie operowe, przepiękne utwory musicalowe jak i utwory crossoverowe. Sama pisze teksty, produkuje przedstawienia i festiwale, prowadzi przedszkole i zajmuje się szeroko pojętą edukacją dzieci i młodzieży. Promuje sztukę operową także poza murami teatrów i sal koncertowych. Często gości w mediach, grywa w filmach, produkuje znaczące wydarzenia jak „Bitwa tenorów na róże” czy Koncerty Papieskie. Od kilku lat komentuje dla TVP słynne Noworoczne Koncerty Wiedeńskie. Jest laureatką niezliczonych nagród, w tym przyznanej w grudniu 2019 prestiżowej amerykańskiej nagrody - Callas Tribute Prize.

Bogdan Kierejsza - skrzypek, kompozytor, multiinstrumentalista, twórca muzyki do filmów, programów oraz reklam telewizyjnych i radiowych, przedstawień teatralnych. Jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończył w klasie skrzypiec wybitnego polskiego wirtuoza prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Jako kameralista i solista, koncertował niemalże na wszystkich kontynentach. Utwory polskich kompozytorów zaprezentował już w wielu krajach Europy. Za krzewienie kultury polskiej otrzymał od Ministra Kultury i Sztuki stypendium artystyczno-naukowe. Współpracuje z Telewizją Polską i Polskim Radiem oraz firmami fonograficznymi „Universal Music",„SonyBMG" czy „Magnetic Records”. Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej, wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej. Muzyka to jego wielka pasja. Artysta swoim wirtuozerskim wykonaniem porywa serca słuchaczy. Zawsze stara się, aby poza rozrywką i przyjemnością, koncerty z jego udziałem miały również walor edukacyjny i były nośnikiem pozytywnych energii.

Informacje organizacyjne:

• Bilety na koncert w cenie 90 zł od osoby będzie można zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum: tel 48/667 20 20
  • Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń. Bilet uważa się za zarezerwowany po zapłaceniu.
  • Obowiązują stroje wizytowe.

wegorzewska plakat 2020 rgb