smykofonia pazdziernik2019219 października w sobotę o godz. 11.00 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza rodziny z maluszkami (0 – 5 lat) na kolejny koncert z cyklu ,,Smykofonia na Mazowszu”.

Wykonawcy:

Małgorzata Zalewska – skrzypce
Adam Mazurek- klarnet i animacja
Marcin Mazurek - fortepian
Viola Łabanow - prowadzenie

W muzycznej krainie ważne miejsce zajmują rozmaite zwierzaczki. Podczas koncertu przy pomocy naszej wyobraźni zaprosimy na scenę niezwykłych wykonawców, dwu i czworonożnych. Przedstawimy kukułkę, kury, koguty, muchę, lwa, psa i superkoty. Muzyczne portrety znanych dzieciom zwierzątek będą w oryginalnych wersjach oraz transkrypcjach klarnecisty Adama Mazurka.

Muzykowanie daje wiele korzyści. Muzyka uspakaja, rozwija wyobraźnię oraz wrażliwość. Maluchy uczą się skupiać, wchodzą w interakcję z artystami, dotykają instrumentów. Zajęcia są dostosowane do percepcji dzieci, dlatego koncert trwa nie dłużej niż 45 minut. Koncerty Smykofonii, to przede wszystkim wysoka jakość prezentowanej muzyki, przyjazny klimat i swobodna atmosfera. Rodzice wraz z dziećmi siedzą na miękkich matach. Później zaczynają się swobodne wędrówki po sali, także wspólny śpiew. Dzieci różnie reagują na muzykę, niektóre podrygują w rytm, inne tańczą, śmieją się.

BILETY WSTĘPU: opiekun – 10 zł ( od osoby ), dziecko – 7 zł, każde następne dziecko – 5 zł. Nie ma możliwości pozostawiania dziecka bez opieki. Ilość miejsc jest ograniczona. Bilety można rezerwować pod numerem tel. 48 667 20 20 lub adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl

Organizatorzy:
Mazowiecki Instytut Muzyki