smykofonia 1 004W sobotę 23 lutego w Centrum Edukacyjno – Muzealnym odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Smykofonia na Mazowszu.

Najmłodsi słuchacze oraz towarzyszący im opiekunowie wysłuchali muzycznej opowieści „Na tropie melodii…”. Było o szeleszczących pszczołach, szumiącej rzece i drzewach. Nie zabrakło kołyszących przytulanek, ale i rytmicznych piosenek do tańca. Koncerty Smykofonii to znakomita okazja, żeby przybliżyć dzieciom muzykę. Specjalnie przygotowany program i luźna atmosfera Smykofonii to jest to, co małe Smyki lubią najbardziej. Spotkanie poprowadziła Anna Szawiel – aktorka telewizyjna i teatralna, która cały czas zachęcała do czynnego udziału w muzycznej zabawie. Artystom udało się zainteresować dzieci nie tylko śpiewem i muzyką, lecz także instrumentami na których grali. Adam Eljasiński grą na klarnecie wprowadził dzieci w bajkowy świat. Wielkie wrażenie wywarł akordeon, na którym Paweł Janas wygrywał melodie jak z zaczarowanej krainy. Z kolei Marta Grzywacz wykazała się delikatnym i dziewczęcym śpiewem, który dla dzieci była łatwo przyswajalny. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego dziękuje Artystom za unikatowy klimat koncertu, a Rodzicom i Maluchom za przybycie.

Wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury i Fundacją Muzyka jest dla Wszystkich zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką, już 16 marca na godz: 11.00.