Zdjęcie kameryWe wrześniu 2024 roku Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce przystąpiło do realizacji projektu, którego celem jest modernizacja systemu przeciwwłamaniowego telewizji dozorowej CCTV. Muzeum otrzymało na ten cel dotację celową z budżetu Powiatu Grójeckiego, pochodzącą ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład. Dofinansowanie umożliwi przeprowadzenie inwestycji pod nazwą „Modernizacja systemu przeciwwłamaniowego telewizji dozorowej CCTV w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce”.

Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

- Całkowity koszt inwestycji wynosi łącznie 159 407, 99 zł

- Powiat przeznaczy na realizację zadania środki finansowe własne w wysokości 2 800, 00 zł

- Beneficjent przeznaczy na realizację zadania środki finansowe własne w kwocie 19 407, 99 zł zł

- Środki z dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład zgodnie z treścią promesy nr Edycja2RPOZ/2023/247/PolskiLad wynoszą 137 200, 00 zł

Celem modernizacji systemu CCTV jest poprawa jakości monitoringu oraz zwiększenie bezpieczeństwa obiektu i ochrona zbiorów muzealnych. Zakres prac obejmuje zamontowanie nowych kamer zewnętrznych i wewnętrznych w zabytkowym budynku pałacu Pułaskich – Muzeum im. Kazimierza Pułaskich w Warce.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu wsparcie samorządów w poprawie stanu zachowania i przywróceniu walorów kulturowych zabytkom w całej Polsce. Środki przyznane w ramach programu przeznaczone są na finansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w ewidencji zabytków.