Aktualności

Logo wydarzeniaSzanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniu 7 lipca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce będzie czynne od godziny 16.00 do 20.00, a wstęp kosztować będzie jedynie 1 złoty.

wystawa ban UR2Od 7 lipca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na nową wystawę czasową pt. „ŁĄCZY NAS PUŁASKI. Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego”.

telefonSzanowni Państwo, z powodu awarii centrali telefonicznej, udostępniamy dodatkowy numer kontaktowy do sekretariatu Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
☎️519 523 207

Zdjęcie z uczestnikami spotkania 11 czerwca nasze muzeum zainaugurowało nowy cyklem spotkań „ZROZUMIEĆ HISTORIĘ”. To kolejna propozycja, której celem jest zainteresowanie młodzieży i dorosłych fascynującą przeszłością ziemi wareckiej. W ramach cyklu będziemy zapraszali do muzeum archeologów, historyków i historyków sztuki, aby poznawać i starać się rozumieć dzieje naszego regionu.

Zdjęcie grupowe 10 czerwca gościliśmy w Muzeum i w Warce studentów ze Stanów Zjednoczonych, którzy przybyli do Polski na 5. edycję Stażu Prezydenckiego. Jest on organizowany przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową w Nowym Jorku oraz amerykańską firmą General Electric Company i jej spółkę GE Aerospace.

Zdjęcie zespołu7 czerwca odbył się kolejny, już XXXVIII koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”. Tym razem przed publicznością zgromadzoną w sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego wystąpił Kuba Stankiewicz Quartet.

Plansza informacyjnaTaki tytuł nosi nowa wystawa plenerowa przygotowana przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Baner informacyjny nt. spotkania11 czerwca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego startuje z popularyzatorsko-edukacyjnym cyklem spotkań pt. „ZROZUMIEĆ HISTORIĘ”.

Zdjęcie pałacuUprzejmie informujemy, że w czwartek 30 maja (Boże Ciało), Muzeum i Café Savannah będą nieczynne.

Zdjęcie z wnętrz pałacu18 maja w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbyła się kolejna Noc Muzeów. Tym razem zorganizowaliśmy wydarzenie pod hasłem „Wenecka Noc Muzeów”, przypominając, że 250 lat temu Kazimierz Pułaski odwiedził Wenecję. Epizod pobytu patrona muzeum we Włoszech w kwietniu 1774 r. stał się motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów.