Oferta w przygotowaniu

Książki

Polacy w AmerycePolacy w Ameryce / Poles in America (tom 1)

Pulaski w literaturze2017Kazimierz Pułaski i jego czasy w historii, literaturze, kulturze W 270. rocznicę urodzin

ksiazka ciemniewskiPublikacja o księdzu Marcelim Ciemniewskim – proboszczu wareckim, historyku, publicyście, społeczniku. W 1897 r. został proboszczem w Warce, gdzie na początku XX w. przeprowadził restaurację kościoła pw. św. Mikołaja Biskupa. W historii grodu na Pilicą zapisał się przede wszystkim jako autor monografii Dzieje miasta Warki (1924) oraz wydawca lokalnej gazety „Gawędy Wieczorne” (1924-1926)

ksiazka pulaski230W książce znalazły się referaty badaczy różnych aspektów życia i działalności Kazimierza Pułaskiego, związanych z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutem Historii PAN oraz pracowników Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

ksiazka bitwawarkaKsiążka zawiera materiały z sesji popularnonaukowej zorganizowanej w 350. rocznicę Bitwy pod Warką 1656 r. 7 kwietnia 2006 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

ksiazka komornickaPublikacja zawiera zbiór materiałów z sesji popularnonaukowej poświęconej poetce, zorganizowanej w dniu 7 marca 2009 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, towarzyszącej obchodom 60. rocznicy śmierci Marii Komornickiej.

ksiazka 40latPublikacja zawiera materiały z polsko-amerykańskiego sympozjum, odbywającego się w Warce, w dniach 13-16 października 2007 r., z okazji obchodów 40-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.