komunikat 20200419Od 20 kwietnia 2020 r. zabytkowy park przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce będzie otwarty dla publiczności. Prosimy, aby podczas wizyty, dla własnego bezpieczeństwa i dobra wspólnego przestrzegać obowiązujących wytycznych.

Park otwarty w dni powszednie, weekendy i święta w godz. 10.00-20.00

Do odwołania zamknięta pozostaje znajdująca się na terenie parku publiczna toaleta. Dostępne toalety jedynie przy budynku CEM (uwaga, nie ma możliwości używania bezpłatnych żetonów!).

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, zaleca się osobom odwiedzającym park stosowanie poniższych wytycznych:

• Unikaj bliskich kontaktów z innymi ludźmi, zachowaj dystans nie mniejszy niż 2 metry.
  • Noś maseczkę.
  • Nie organizuj spotkań towarzyskich.
  • Nie biegaj w grupach.
  • Staraj się nie dotykać rękoma twarzy.
  • Staraj się korzystać z toalety w domu.
  • Podczas kaszlu lub kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.
  • Unikaj kontaktu z osobami kichającymi i kaszlącymi.
  • Staraj się ograniczyć dotykanie wyposażenia parku (barierki, altany, poręcze, itp.).

PAMIĘTAJ!

Jeśli jesteś chory lub nie czujesz się dobrze, nie wchodź do parku, gdyż narażasz innych użytkowników.
Jeśli przebywasz na kwarantannie, nie opuszczaj domu! To nie jest czas na spacery.

Osoby przebywające na terenie parku zobowiązane są do przestrzegania Regulaminu parku Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. W związku z panującym zagrożeniem podane godziny otwarcia parku zostają zmienione do odwołania.

W okresie epidemii (do odwołania), na terenie parku będą stosowane specjalne środki bezpieczeństwa, m.in.: dezynfekcja klamek, ławek parkowych, altan, poręczy i elementów małej architektury drewnianej.

DYREKTOR MUZEUM

Iwona Stefaniak