image27 lutego w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbył się I etap konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 113 uczniów z 17 szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego.

Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 54 uczniów. W tegorocznej edycji konkursu dopuszczenie do II etapu zagwarantowało uzyskanie z testu min. 25 pkt. (na 60 możliwych). Liderem po I etapie jest Jakub Winnicki – uczeń XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego z Warszawy.

Poniżej do pobrania lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu (wraz z wynikami):

PLIK ZIP

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Przypominamy, że w II etapie konkursu odbędą się dwie konkurencje sprawnościowe na czas: bieg na dystansie 600 m oraz pływanie na dystansie 50 m.

Etap II zostanie zorganizowany na terenie miasta Warki (basen i stadion miejski) 17 marca 2020 r., w godz. 9.00 – 16.00 (szczegółowe informacje wkrótce otrzymają opiekunowie uczniów).

Protokół z przeprowadzenia I etapu VI edycji konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO jest do wglądu w siedzibie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Pełne wyniki (wraz z punktacją osób niezakwalifikowanych do kolejnego etapu) zostaną przekazane do szkół, których uczniowie wzięli udział w konkursie.

Konkurs organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski”. Patronat Honorowy sprawują: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Burmistrz Warki Dariusz Gizka. Partnerami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce oraz Radio Plus Radom.

Członkowie Komisji Konkursowej:

Iwona Stefaniak – dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego