image

W tym roku organizujemy już VI edycję konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Do udziału zgłosiło się aż 130 uczniów z 18 szkół średnich z województwa mazowieckiego.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej, kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków oraz uwrażliwienie młodych ludzi na sprawy wiązane z obronnością kraju.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie jachtem Marynarki Wojennej RP po Morzu Bałtyckim w sierpniu 2020 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu jest 4-dniowa wycieczka do Trójmiasta, gdzie młodzież weźmie udział w Wielkim Finale konkursu i zwiedzi największe atrakcje Gdyni, Gdańska i Sopotu. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla uczestników konkursu.

Konkurs trwa od 12 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 roku i składa się z trzech etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.

DRODZY UCZESTNICY, PAMIĘTAJCIE:

Etap pierwszy: 27 lutego 2020, Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce.

DOP loga 20203