Koledy 2019 13221 grudnia odbył się XXII „Wieczór z Kulturą", którym zakończyliśmy muzealny i artystyczny rok 2019 w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

„Gwiazdo świeć, kolędo leć!" - to niezwykły koncert kolęd i pastorałek napisany i zaaranżowany przez wybitnego kompozytora, pianistę i aranżera Włodzimierza Korcza, w wykonaniu cenionych i uwielbianych przez publiczność artystów: Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza (fortepian). Pośród znanych kolęd, w programie koncertu znajdują się przepiękne, nastrojowe i brawurowo wykonane pastorałki do tekstów wybitnych polskich autorów, m.in.: Ernesta Brylla, Wojciecha Młynarskiego, ks. Jana Twardowskiego i in. Koncert był wspaniałym preludium do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Artystom za tak piękne przeżycia! Dziękujemy wszystkim Gościom koncertu. 

Na zakończenie wieczoru dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i podziękowała wszystkim za kolejny rok współpracy. Złożyła również specjalne podziękowania Panu Andrzejowi Zygmuntowi Roli-Stężyckiemu - genealogowi, historykowi regionaliście, fotografowi i publicyście. Pod koniec roku podarował on do zbiorów muzeum zbiór zdjęć „Kościoły i świątynie w powiecie grójeckim”.

Partnerem organizacji „Wieczorów z Kulturą" są Państwo Angelika i Jarosław Nowociel - Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”. Dziękujemy serdecznie Zajazdowi na Winiarach za pomoc w organizacji wieczoru.

 

Fot. Rafał Donica

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/archiwum-aktualnosci-2019/654-wyjatkowy-koncert-koled#sigProId400d6b0599