feriemuzeum201725

Podczas ferii zimowych Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego przygotowało cykl ośmiu spotkań. Grupa dzieci ze szkół podstawowych uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w kompleksie zespołu pałacowo-parkowego w Warce- Winiarach.

Na pierwszych zajęciach dzieci poznały historię św. Walentego. Dowiedziały się również jak obchodzony jest dzień zakochanych w Polsce i na świecie.
Następnego dnia poznawaliśmy słynny w całej Europie i wyjątkowo lubiany w wareckim regionie owoc – jabłko. Trzeciego dnia dzieci poznawały specyfikę pracy w muzeum. Dowiedziały się czym jest muzeum i po co istnieją takie placówki. Młodzi historycy uczyli się wypełniać karty ewidencyjne obiektów muzealnych. Za eksponaty posłużyły im m.in. pluszaki :).
Tuż, tuż przed weekendem z czarodziejską wizytą przybył teatr lalek z Warszawy ze spektaklem Smok Wawelski.
Po tak wyjątkowym tygodniu, obfitującym w mnóstwo ciekawych zajęć przyszedł czas na drugi, wcale nie gorszy ;-)- niezwykły, wyjątkowy i magiczny, kolejny tydzień ferii.
Już we wtorek bawiliśmy się... karnawałowo :). Były tańce i hulanki, a w części plastycznej warsztatów wykonywaliśmy karnawałowe maski :). Nie zabrakło również gier i zabaw.
W środę dzieci wzięły udział w spektaklu teatralnym pt.: "Śpiąca królewna" w wykonaniu aktorów Teatru lalek "Czarodziej". Po sztuce dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych.
Natomiast w czwartek, na podstawie twórczości Jana Brzechwy, dzieci dowiedziały się, że .... życie to nie jest bajka, bo bajkę można powtórzyć, a życia niestety nie! Nie zapomnieliśmy również o tradycyjnym świętowaniu tłustego czwartku ;)
Ostatni dzień ferii w muzeum upłynął wśród muzealnych zakamarków oraz w winiarskim parku. Nasi młodzi muzealnicy poznali zasady obowiązujące zwiedzających w muzeum oraz bacznie obserwowali przyrodę.
Trochę żal, że ferie już się skończyły. Mamy jednak nadzieję, że już niebawem dzieci ponownie zawitają do wareckiego muzeum – będzie ku temu jeszcze niejedna okazja. W końcu obchodzimy 50. lecie.
Polecamy wszystkim śledzenie naszego fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/muzeumpulaski/?ref=page_internal oraz strony internetowej: www.muzeumpulaski.pl
W ciągu 8 dni ferii muzeum odwiedziło łącznie 335 dzieci z miasta i gminy Warka.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaufanie, a dzieciom za wspaniałą przygodę i wspólnie spędzony czas.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do:
- Państwa Angeliki i Jarosława Nowociel, którzy ufundowali słodkie niespodzianki dla dzieci
- Dyrektor Gimnazjum w Warce - Pani Bożeny Sobieraj, za wypożyczenie materacy.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/archiwum-aktualnosci-2017/229-ferie-w-muzeum-czas-podsumowan#sigProIdf87eec6b33