konfmaz2016 0026 października, na terenie Gościńca Rycerskiego w Paprotkach na Mazurach odbyła się Konferencja naukowa pt. Polacy w Siłach Zbrojnych i Policji państw obcych, w której wzięła udział dyrektor muzeum Iwona Stefaniak.

Organizatorem konferencji oraz wystawy pod tym samym tytułem byli: Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Fundacja Polonia Semper Fidelis w Warszawie. Patronat nad konferencją sprawowali: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Redakcja „Niepodległość i Pamięć". Uczestnikami i wykładowcami konferencji byli historycy wojskowości, badacze dziejów Polonii, dziennikarze, przedstawiciele Wojska Polskiego i Policji oraz zaproszeni goście. Dyrektor naszego muzeum przedstawiła podczas konferencji postać generała Kazimierza Pułaskiego - bohatera Polski i USA.