nc2023Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak i Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak zapraszają 9 września 2023 r. o godzinie 11.00 na 12. odsłonę Narodowego Czytania.

To kolejne spotkanie w ramach akcji zainicjowanej w 2012 r. pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – najbardziej znana powieść autorki. Powstawała ona w latach 1886-1887, opublikowano ją w 1888 r. „Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, które odbędzie się na terenie zabytkowego parku w Winiarach, tuż nad brzegiem Pilicy, przy tarasie widokowym. Większość mieszkańców Warki i okolic z pewnością zna to miejsce – jest ono finalnym punktem ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Na wydarzenie można dotrzeć indywidualnie lub wspólnie z grupą uczestników, która w towarzystwie pracowników muzeum spotyka się o godz. 10.30 przy Centrum Edukacyjno-Muzealnym i stąd wyrusza na miejsce akcji.