Zdjęcie grupowe seniorówSeniorzy z Klubu Złotego Wieku Warka oraz ze Stowarzyszenia Tęcza realizują na terenie parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce bardzo cenny projekt „Złoty Wiek i Tęcza dbają o zielone płuca Warki".

W ramach zadania odmalowali parkowe altany, drewniane elementy dla biegaczy w „strefie zdrowia”, zakupili i posadzili nowe rośliny. Zrealizowali już kilka spotkań na terenie parku, ale prace nadal trwają. Na zakończenie realizacji projektu zostanie posadzony na terenie winiarskiego parku pamiątkowy dąb. Zadanie realizowane jest przez grupę nieformalną Klub Seniora Złoty Wiek Warka przy wsparciu Stowarzyszenia W. A. R. K. A.

Zadanie pokazuje nie tylko troskę i dbałość Seniorów o nasze otoczenie, ale także aktywizuje i integruje Seniorów wokół cennych inicjatyw na rzecz społeczności miasta. Składam serdecznie podziękowania wszystkim Seniorom za wspaniałą pracę na rzecz parku, muzeum i „zielonej Warki”.

Projekt dofinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy”.

Iwona Stefaniak
Dyrektor Muzeum

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/970-seniorzy-dla-muzeum#sigProId67074ef203