Baner informacyjny Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXXIII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.

W piątkowy wieczór 16 czerwca na muzealnej scenie wystąpią Anna Maria Jopek & Robert Kubiszyn - duet przyjaciół i artystów na scenie od wielu lat.

W ten wyjątkowy wieczór usłyszymy piosenki stare i nowe, znane i mniej znane, także wiele improwizacji w wykonaniu znakomitych artystów.

16 CZERWCA 2023 O GODZ. 19.00

Anna Maria Jopek – WOKAL
Robert Kubiszyn – BAS

Stylistyczne ramy działalności Anny Marii Jopek tworzą trzy obszary muzycznych doświadczeń: wyniesione z domu zamiłowanie do folkloru, klasyczne wykształcenie muzyczne (absolwentka klasy fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina) i miłość do jazzu. Te trzy płaszczyzny występujące w twórczości Jopek, w różnych proporcjach, utrzymują Jej twórczość w szerokim spektrum stylistycznym, od (zwłaszcza we wczesnym okresie) utworów w konwencji modern popu, przez oryginalne własne kompozycje stylistycznie autonomiczne, po tę część twórczości, którą często określa się dziś jako„ contemporary eclectic jazz”. Wspólną cechą wszystkich jej działań artystycznych jest niezwykła dbałość o poziom. Zarówno w warstwie koncepcyjnej, wykonawczo - interpretacyjnej, jak i produkcyjnej. Ten właśnie poziom profesjonalizmu, najwyższy walor artystyczny i nieustanny rozwój doprowadziły do tego, że dziś Anna Maria Jopek ma na swoim koncie (prócz większości najistotniejszych polskich wykonawców) współpracę z takimi gigantami światowego jazzu jak Pat Metheny, Branford Marsalis, Gonzalo Rubalcaba, Makoto Ozone, Richard Bona. Każdy koncert Anny Marii Jopek, którego można być świadkiem, jest małym wycinkiem drogi Jej rozwoju, którą nieustannie podąża.

Robert Kubiszyn - jeden z najbardziej wszechstronnych polskich kontrabasistów i gitarzystów basowych. Kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator nagrań, mający w swoim dorobku dyskograficznym ponad 150 albumów (w tym debiutancką, autorską płytę Before Sunrise uhonorowaną nagrodą Fryderyk 2011). W ciągu ostatnich lat występował jako członek zespołu Grégoire'a Mareta, uczestnicząc w międzynarodowych trasach koncertowych formacji. W 2018 r. odbył tournée po Japonii z towarzyszeniem Makoto Ozone i Tokijskiej Orkiestry Symfonicznej. W 2019 r., wraz z Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, wziął udział w projekcie Stars for Quincy Jones, dzieląc scenę z muzykami światowego formatu, wśród których można wyróżnić takie nazwiska, jak: Jacob Collier, Alfredo Rodríguez, Pedrito Martinez, Laura Mvula czy Troy Miller. Jego wieloletnia współpraca z Anną Marią Jopek zaowocowała nagraniem 11 albumów i licznymi koncertami na całym świecie, podczas których miał okazję występować z artystami tej miary, co: Pat Metheny, Gonzalo Rubalcaba, Branford Marsalis, Gil Goldstein, Mino Cinelu, Dhafer Youssef, Richard Bona. Regularnie współpracuje z Grzegorzem Turnauem, Krzysztofem Cugowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzysztofem Herdzinem, Markiem Napiórkowskim, Dorotą Miśkiewicz i Natalią Kukulską.

Informacje organizacyjne:

• Bilety na koncert w cenie 100 zł od osoby będzie można zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub nabyć w kasie muzeum: tel. 48/667 20 20
  • Ilość miejsc jest ograniczona.
  • Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń. Bilet uważa się za zarezerwowany po zapłaceniu.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Sala koncertowa, ul. K. Pułaskiego 24, Warka

Jopek plakat mini