Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wyjątkowy XXX ,,Wieczór z Kulturą’’.
28 stycznia, sobota, godz. 17.00
W programie "TANGO MYCH MARZEŃ I SNÓW" usłyszymy przede wszystkim tanga okresu międzywojennego Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, ale także innych wybitnych kompozytorów tego gatunku, jak Gardela, Rodrigueza, Gade, czy Piazzolli w wykonaniu:
Anna Wandtke – skrzypce
Piotr Kopietz - bandoneon
Mirosław Feldgebel - fortepian
Sebastian Wypych - kontrabas/kierownictwo artystyczne
oraz
Lala Czaplicka - wokal
Anna Iberszer i Piotr Woźniak - para mistrzów tanga
Kompilacja kompozycji polskich i argentyńskich repertuaru zespołu nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 3000 tang polskich z tego okresu.
Jeden z najwybitniejszych poetów tanga Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy, dlatego w skład GANG TANGO wchodzą najwybitniejsi polscy mistrzowie, tancerze tango.
Informacje organizacyjne:
- Bilety na koncert w cenie 70 zł od osoby będzie można zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub nabyć w kasie muzeum: tel. 48/667 20 20 w. 21
- Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń. Bilet uważa się za zarezerwowany po zapłaceniu.
CEM - Sala koncertowa muzeum, ul. K. Pułaskiego 24, Warka
WYKONAWCY:
Lala Czaplicka - śpiewaczka i wokalistka, obdarzona unikatowym głosem o aksamitnej barwie. Córka Jerzego Czaplickiego, światowej sławy śpiewaka, który w latach 30. ubiegłego stulecia śpiewał i nagrywał z orkiestrami tanecznymi stolicy, w tym ze słynną orkiestrą Jerzego Petersburskiego i Artura Golda, występując w legendarnym lokalu przedwojennej Warszawy, Adrii. Ze względu na swoje rozległe możliwości wokalne śpiewa muzykę klasyczną, jazzową, gospel, współczesną oraz retro. Artystka występuje na scenach krajowych i zagranicznych, a koncerty z jej udziałem spotykają się zawsze z niezwykle ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem publiczności.
Anna Wandtke – skrzypaczka, solistka, kameralistka, kompozytorka, organizator wydarzeń kulturalnych. Anna Wandtke to skrzypaczka, o niezwykle wyrazistej osobowości muzycznej. Jej grę charakteryzuje ogromna wrażliwość muzyczna, głęboka ekspresja wyrazu. Dzięki wyjątkowemu podejściu do brzmienia insrumentu oraz błyskotliwej, wirtuozowskiej technice Artystka z imponującą swobodą realizuje idee muzyczne, prowadząc słuchacza poprzez płynną narrację muzyczną w świat wyjątkowych dźwięków z kręgu nie tylko muzyki klasycznej, ale i nierzadko fuzji z jazzem, flamenco, muzyką world.
Sebastian Wypych - artysta - solista, kameralista, pedagog, kompozytor, organizator, doktor sztuk muzycznych, pomysłodawca wielu projektów artystycznych, w tym także festiwali muzycznych, podróżnik, skipper / żeglarz, producent. Prowadzi bardzo żywą działalność koncertową, jako solista i kameralista oraz organizacyjną i producencką.
Działalność impresaryjną i organizacyjną prowadzi od 2007 roku kierując, jako CEO działaniami biura koncertowego Best-Art Concept /www.bestartconcept.com/. Współzałożyciel i Wiceprezes Stowarzyszenia „HUMANA ARS MUSICA”.
W latach 2012-2017 roku związany z Warszawską Operą Kameralną jako Kierownik Artystyczny Pionu Opera/Off.
Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor.
Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił podczas stypendium na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu (Austria). Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu artystów koncertujących na niezwykle rzadkim instrumencie – francuskiej akordinie.
Mirosław Feldgebel – absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu, studiował także na Wydziale Teorii, Kompozycji i Dyrygentury w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ceniony pianista i kameralista. Partnerował najwybitniejszym artystom polskim i zagranicznym. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych (m.in. I nagroda w Torneo Internazionale di Musica w Turynie, III nagroda w XII Concorso Musicale Europeao Citta di Moncalieri).
Od wielu lat zajmuje się również wykonawstwem muzyki dawnej na instrumentach historycznych – na klawesynie, harfach średniowiecznych, renesansowych i barokowych (współpraca z czołowymi zespołami muzyki dawnej) oraz na wczesnych fortepianach klasycznych i romantycznych.
o Musicale Europeao Citta di Moncalieri).
PARA TANECZNA
Anna Iberszer - Aktorka i tancerka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku stołecznej Akademii Muzycznej Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występuje gościnnie w krakowskim Starym Teatrze, w Collegium Nobilium, a także w warszawskim Teatrze Narodowym. Jest także choreografem oraz instruktorką, pedagogiem i teoretykiem tańców latynoskich (zwłaszcza flamenco i tanga). Swoje umiejętności taneczne doskonaliła m.in. w Berlinie, Wiedniu i Paryżu.
Piotr Wożniak - nauczyciel, tancerz, choreograf. Tańcem zajmuje się od 1992 roku. Swoją wiedzę na temat tanga argentyńskiego zdobywał u najlepszych nauczycieli w Buenos Aires podczas podróży w 2004 i 2007 roku, a także Paryżu, gdzie mieszkał w 2004 oraz Berlinie.
Jest instruktorem tanga argentyńskiego oraz modern jive. Był pomysłodawcą i organizatorem milongi Tango After Eight w PKiN. Była to pierwsza milonga w Warszawie z regularnymi koncertami tanga. Występował także w Teatrze Syrena w „Tango Operita – Szare Kwiaty” z udziałem Katarzyny Groniec i Jacka Bończyka, w Teatrze Polonia u boku Krystyny Jandy w spektaklu pt. „Dancing” oraz w Teatrze Studio Buffo w monodramie Małgorzaty Zajączkowskiej pt. „Matematyka miłości”.