wierzba202204Z radością informujemy, że 28 września Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odebrało dwie nagrody w XVI Edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – WIERZBA”.

Wystawa zrealizowana przez Muzeum w 2021 roku „Jutro – kim chcesz być? Michał Jackowski. Rzeźba” zdobyła III miejsce w kategorii najciekawsza wystawa roku (mniejsze muzea). W kategorii „muzea w sieci” Muzeum otrzymało wyróżnienie za film edukacyjno-promocyjny „Pragnienie wolności”.

Konkurs „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – WIERZBA” organizuje od 16 lat Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Gala tegorocznej edycji odbyła się na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. W imieniu wareckiego Muzeum nagrody odebrali dyrektorka Iwona Stefaniak i Janusz Kreczmański – kierownik działu administracyjno-technicznego.

W tym roku o tytuł najciekawszych projektów muzealnych ubiegało się aż 134 zdarzenia muzealne z całego Mazowsza. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podczas wręczania nagród podkreślił, że „nagrodzone projekty są nieszablonowe, ciekawe i potwierdzają, z jak wielką dbałością mazowieckie placówki przygotowują wystawy, wydarzenia czy publikacje (…) Duża liczba zgłoszonych projektów pokazuje, że mimo trudnego dla placówek kulturalnych czasu pandemii, mazowieckie muzea są bardzo aktywne i przygotowują dla zwiedzających ciekawe projekty”.

Muzeum składa podziękowania Kapitule Konkursu za docenienie i przyznanie nagród. „To sukces całego Zespołu Muzeum i osób, które nam zaufały i współpracowały nad tymi zadaniami, to także zasługa instytucji, które finansują działalność Muzeum: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatu Grójeckiego. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy!” – mówiła po rozdaniu nagród Iwona Stefaniak dyrektorka Muzeum.