8Obraz z K. Pułaskim października zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego na uroczysty Dzień Kazimierza Pułaskiego.

Jak co roku w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych powiatu grójeckiego oraz gminy Warka, przedstawiciele instytucji z Warki i regionu, organizacji społecznych, oraz szkół noszących imię Kazimierza Pułaskiego.

Obchody 242. rocznicy śmierci Patrona Muzeum rozpoczną się o godz. 14.00 przed pomnikiem Kazimierza Pułaskiego od hymnów narodowych Polski i Stanów Zjednoczonych. Następnie głos zabierze dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce - Iwona Stefaniak oraz zaproszeni goście. W dalszej części przedstawiciele władz, instytucji, organizacji i szkół złożą kwiaty pod pomnikiem bohatera dwóch narodów.

O godz. 15.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Przegląd 2021. Twórczość artystyczna Warki na 700-lecie miasta”. Ekspozycja zaprezentuje prace 15 artystów pochodzących z Warki i najbliższych okolic. Swoje dzieła zaprezentują zarówno profesjonaliści jak i amatorzy: Anna Batte, Dariusz Bajoryński, Andrzej Barszcz, Małgorzata Chojnacka, Barbara Ignacak, Maciej Ignaczak, Jolanta Kazana, Katarzyna Kwiatkowska, Kazimierz Królik, Dariusz Leszczyński, Jacek Matlakowski, Dominika Wemberger, Luiza Wemberger, Milena Podlasek oraz Sławomir Ragan. Wystawę twórców Warki będzie można oglądać do 12 grudnia 2021.

Zaproszenie DP2021 str1