Bieg KP banJuż niebawem na ulicach Warki zrobi się wyjątkowo aktywnie! 10 października, po raz kolejny, startuje fantastyczne widowisko sportowe: BIEG PUŁASKIEGO! 

Organizowany od lat przez Klub Sportowy Start Pułaski Warka 10-kilometrowy bieg dedykowany Kazimierzowi Pułaskiemu ma już długą i piękną tradycję. Rokrocznie bierze w nim udział wielu miłośników aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Obok siebie startują profesjonaliście oraz amatorzy, dla których bieganie to znakomita odskocznia od codziennych obowiązków. Na start biegu ściągają osoby z najdalszych części Polski, a nawet zagranicy. W końcu, czego się nie robi dla Pułaskiego! W przeszłości w przedsięwzięciu brali udział m.in. członkowie załogi ORP „Gen. K. Pułaski” oraz pracownicy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Dla każdego znajdzie się miejsce w stawce. Impreza sportowa to przecież nie tylko rywalizacja – to również świetna zabawa. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, jeśli nie w roli zawodnika to jako kibic. Trasa nie należy do najłatwiejszych, ale za to satysfakcja z jej ukończenia będzie tym większa.

Podsumowując:
XVI BIEG PUŁASKIEGO odbędzie się już 10 października 2021 r.
Start: godz. 13.00 przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Dystans: 10 km
Szczegóły na stronie: https://warkabiega.wixsite.com/warkabiega 

Zanim w parku przy wareckim Muzeum zgromadzą się miłośnicy biegania, tydzień wcześniej, 3 października, odbędą się zawody biegowe dla dzieci „Mały Kazio”, które zostaną przeprowadzone na stadionie lekkoatletycznym w Warce. Wydarzenie jest również organizowane przez Klub Sportowy Start Pułaski. Bo czego Kazio się nie nauczy, tego Kazimierz nie będzie umiał!

Wszystkim biegaczom, tym starszym i tym młodszym, życzymy satysfakcji z osiąganych wyników!

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/803-wkrotce-warka-biega#sigProId652c0a7208