oratorium wstep artZ okazji 700-lecia Warki, 10 września o godz. 19.30 zapraszamy na warecki Rynek, na niecodzienne wydarzenie – koncert Oratorium Kazimierz Pułaski.

Oratorium skomponował znany i ceniony kompozytor Włodzimierz Korcz (pianista, aranżer, dyrygent, twórca wielu wspaniałych przebojów, także musicali i oratoriów). Teksty napisała Monika Partyk – poetka, autorka tekstów piosenek i pieśni, krytyk i teoretyk muzyczny, autorka oratoriów. Wykonują dzieło znani soliści: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny, Grzegorz Wilk, Andrzej Ferenc (lektor), Włodzimierz Korcz, a także Strzyżowski Chór Kameralny, Chór „Akord” Związku Nauczycielstwa Polskiego i Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Podkarpacki Chór Męski oraz Przemyska Orkiestra Kameralna, pod dyrekcją Grzegorza Oliwy – pomysłodawcy dzieła, dyrygenta Strzyżowskiego Chóru Kameralnego, pracownika naukowego Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Premiera Oratorium Kazimierz Pułaski odbyła się w 2019 r. w Strzyżowie, w woj. podkarpackim. Inspiracją do jego powstania była 250. rocznica konfederacji barskiej na Podkarpaciu i w gminie Strzyżów. Dzieło wykonane zostało do tej pory zaledwie dwa razy - poza premierą jeszcze tylko w Przemyślu.

Marzenia się spełniają! Kiedy 2 lata temu uczestniczyłam w premierze Oratorium – pomyślałam, że byłoby wspaniale móc zaprezentować to jakże cenne dzieło w „mieście Pułaskiego”. Doskonałą okazją do tego stał się jubileusz 700-lecie Warki. Bardzo się cieszę, że udało nam się otrzymać dotację celową Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na ten cel, dzięki czemu Oratorium może stać się dla wszystkich uczestników widowiska podróżą do czasów Kazimierza Pułaskiego, ale nade wszystko refleksją nad dniem dzisiejszym – mówi Iwona Stefaniak dyrektorka Muzeum.

Wieczorem 10 września warecki rynek, zabrzmi więc niezwykłą muzyką, słowami i specjalną aranżacja świateł. Będziemy mieli okazję posłuchać wspaniałych i cenionych solistów, ale także trzech chórów i orkiestry, która jest zespołem złożonym z doskonałych instrumentalistów, wykształconych w najlepszych polskich uczelniach muzycznych. Serdecznie zapraszamy.

 

Organizatorzy:
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Samorząd Warki

Partner:
Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”


Patronat honorowy:
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Prof. dr. hab. Piotr Gliński
Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik
Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak

 

Patronat medialny:
logotypy tvp

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Logo MKDNiS kolorowe

 

 


Artyści:

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/794-oratorium-kazimierz-pulaski#sigProId707a95fce0

 


Premiera Oratorium w Strzyżowie, 2019

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/794-oratorium-kazimierz-pulaski#sigProId658eed6e62

 

 

Plakat
plakat oratorium pulaski