letnia strefa muzyki ban wwwwSerdecznie zapraszamy na koncert z cyklu "Letnia strefa muzyki’’. Tym razem proponujemy Państwu spotkanie z piosenką autorską – PIOSENKI PO DRODZE - JACEK KADIS. 14 sierpnia o godz. 15.00 w wareckim parku, przy muzealnej kawiarence Café Savannah Jacek Kadis zabierze słuchaczy w klimaty poezji śpiewanej i nie tylko.

Jacek Kadis to artysta dojrzały, piszący, grający i śpiewający od ponad 20 lat, choć z zawodu jest... grafikiem komputerowym. Jego piosenki są prawdziwe i uczciwe, oparte na tym, co zna i przeżywa. Jacek bywa lirykiem – czułym i powściągliwym, satyrykiem – błyskotliwym i złośliwym, moralistą – szczerym i nienachalnym, społecznikiem – świadomym i zaangażowanym. Jest poetą osadzonym w czasem wręcz karkołomnej grze słów, kontrastach i metaforach – i swojskim chłopakiem, nazywającym rzeczy po imieniu. W repertuarze Jacka Kadisa, obok jego autorskich pieśni i piosenek, znajdują się utwory Jacka Kaczmarskiego, Edwarda Stachury, wiersze Karola Wojtyły, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Agnieszki Osieckiej. 

imageUczestnik i laureat wielu konkursów i festiwali piosenki literackiej: Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA Warszawa, Studencki Festiwal Piosenki Kraków, Turniej Śpiewających Poezję Łaźnia Radom, Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską Biłgoraj, PiosTur Gorol Song Andrychów, Kwiaty na Kamieniach Bytom i wiele innych...

Najważniejszym jednak osiągnięciem jest powołanie i utrzymywanie przy życiu Cyklicznych Spotkań z Twórczością Bardów BARDOGRAJKA - kraśnickiej imprezy, która od 13 lat promuje i propaguje twórców i wykonawców piosenki literackiej. W dorobku dwie płyty: "W poczekalni" i "Piosenka nienapisana", nagrane z pianistą Michałem Dzikiem.
Warto zatem zajrzeć do parku w Warce w sobotę 14 sierpnia!

Zapraszamy, wstęp wolny!