klasyka polska0321 sierpnia gościliśmy w Muzeum utalentowany kwartet fortepianowy Waldszenen Ensamble. Zespół dał wyśmienity koncert w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę”, realizowanego przez Polski Impresariat Muzyczny, działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca.

Dzięki współpracy Instytutu z wareckim muzeum, publiczność mogła uczestniczyć bezpłatnie, w wyjątkowym wydarzeniu na wysokim poziomie artystycznym. Polski Impresariat Muzyczny realizuje cykl koncertów muzyki klasycznej w wielu ośrodkach poza dużymi miastami, w małych miasteczkach i wsiach. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu i pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.

Kwartet Waldszenen Ensamble w składzie: Maurycy Stawujak – fortepian, Katarzyna Denkiewicz – skrzypce, Tomasz Rosiński – altówka, Mateusz Błaszczak – wiolonczela, wykonał utwory takich mistrzów jak: Wolfgang Amadeusz Mozart, Jan Władysław Krogulski i Aleksander Tansmann. W kameralnej atmosferze publiczność usłyszała takie utwory jak: „Allegro, „Larghetto” (Mozarta), mniej znane „Allegro moderato Romance”, „Adagio Scherzo”, „Allegro molto vivace Finale” (Krogulskiego) oraz utwory wybitnego kompozytora A. Tansmanna takie jak: „Sarabande”, „Scherzino”, „Nocturne” i „Finale”.
Koncert został profesjonalnie nagrany i będzie dostępny na stronie Instytutu Muzyki i Tańca jesienią 2020 roku.
Kolejny raz publiczność Muzeum mogła doświadczyć wyjątkowego i bardzo dobrze wykonanego programu artystycznego. Dziękujemy Artystom za niesamowitą ucztę muzyczną , a Gościom za wspólny wieczór.