wuth0611 marca, z okazji 275. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego, na terenie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu odbył się wernisaż wystawy „Pamięć. Tożsamość. Dziedzictwo. Pomniki Kazimierza Pułaskiego w Polsce i USA”, którą przygotowało nasze muzeum.

Ekspozycja do niedawna była prezentowana na terenie Centrum Edukacyjno-Muzealnego w Warce. Dzięki współpracy muzeum z radomskim uniwersytetem, będzie prezentowana na terenie Biblioteki Głównej UTH przy ul. Chrobrego 31 w Radomiu do końca czerwca.

Wystawę otworzył Rektor Prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik wraz z dyrektorką muzeum Iwoną Stefaniak. W wernisażu wzięli udział również: Prof. zw. dr hab. Dariusz Trześniowski – Dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego i jednocześnie Rzecznik Prasowy UTH, Kanclerz UTH mgr inż. Tomasz Paduch, Dyrektor Biblioteki UTH Alicja Kogut, pracownicy biblioteki i studenci.

Tak się złożyło, że otwarcie wystawy nastąpiło w przeddzień wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego i zamknięcia uczelni. Nikt jednak nie mógł takiego stanu rzeczy przewidzieć. Mamy nadzieję, że jeszcze do końca roku akademickiego studenci i pracownicy uczelni będą mogli zwiedzić wystawę.