Zdjęcie wystawyWystawa czasowa "Łączy nas Pułaski. Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego" została przedłużona do 13 października 2024 r

Jeśli ktoś nie miał jeszcze możliwości, aby zwiedzić ekspozycję - serdecznie zapraszamy do Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy naszym muzeum od środy do niedzieli w godzinach pracy instytucji.

Na ekspozycji zobaczycie prace 23 wykładowców radomskiej uczelni, którzy reprezentują szeroki wachlarz dziedzin: od malarstwa, przez grafikę, fotografię, ceramikę i rzeźbę, aż po druk 3D i techniki własne. Wśród artystów są doświadczeni nauczyciele akademiccy, jak również młoda, dobrze wykwalifikowana i utalentowana grupa znawców sztuki.

Z Uniwersytetem Radomskim łączy nas Patron – Kazimierz Pułaski. 45 lat temu 7 września 1979 roku nieprzypadkowo nadano imię polsko-amerykańskiego bohatera radomskiej szkole wyższej, bo przecież dzielny konfederat barski zaznaczył tu swoją obecność walcząc pod Skaryszewem, w okolicach Radomia, podczas konfederacji barskiej. W Radomiu ma też swoją ulicę.

Zapraszamy do Muzeum w Warce, które też jest położone przy ulicy Pułaskiego. Wstęp wolny na ekspozycję.

fot. Rafał Donica