Baner informacyjnyW weekend 14 i 15 września 2024 zapraszamy do odwiedzania naszego zespołu pałacowo-parkowego w Warce – Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. To miejsce niezwykłe, które trzeba odwiedzić, a zwłaszcza nasze ekspozycje muzealne.

We wnętrzach pałacu prezentowana jest ekspozycja, która przypomina działalność polsko-amerykańskiego bohatera Kazimierza Pułaskiego oraz zasłużonych Polaków w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznasz tu również bogatą, bo ponad 700-letnią historię Warki, jednego z najstarszych miast na Mazowszu.

Podczas tego weekendu, będą mogli Państwo zwiedzać nasze muzealne ekspozycje BEZPŁATNIE.

W dniu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, nasi przewodnicy-historycy zabiorą Państwa na wycieczkę po Warce!

SOBOTA – godz. 11.00 Zapraszamy na spacer szlakiem wareckich świątyń. Przed wiekami Warka szczyciła się posiadaniem aż siedmiu kościołów. Gdzie znajdowały się te świątynie, kto i dlaczego je zbudował, jaką funkcję pełniły w życiu miasta nad Pilicą i czemu do naszych czasów przetrwały tylko dwa? Na te inne pytania znajdą Państwo odpowiedź biorąc udział naszym wydarzeniu. Zbiórka o godzinie 11.00 przy bramie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiegow Warce.
NIEDZIELA – godz. 11.00 Zapraszamy na spacer szlakiem legend i ciekawostek związanych z zabytkowy parkiem w wareckich Winiarach. Kto założył pierwszy ogród. Z jakimi miejscami związane są legendy. Czy w parku naprawdę ukryto skarb? Odkryjecie wraz z nami tajemnice muzealnego ogrodu. Zbiórka o godz. 11.00 przy bramie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

NIEDZIELA - godz. 15.30 koncert w parku w cyklu Letnia strefa muzyki pt. ,,A wariatka jeszcze tańczy…’’ Piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu: Marceliny Woźnej – wokalistki, nauczycielki obdarzonej niezwykłym głosem i zdolnościami pedagogicznymi w towarzystwie Bogdana Sabały – mistrza gitary.

Warto już dziś zaplanować sobie rodzinną wycieczkę i spędzić czas w Warce.

Zapraszamy! Wstęp bezpłatny!

edd4