Zdjęcie z wywiadu21 sierpnia, na antenie Radia Plus Radom, można było wysłuchać rozmowy z Iwoną Stefaniak – dyrektor naszego muzeum oraz prof. dr. hab. Andrzejem Markowskim – dziekanem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego.

Wywiad, który przeprowadził redaktor Wojciech Sałek, koncentruje się na tematyce związanej z wystawą „Łączy nas Pułaski. Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego”, którą od 7 lipca można oglądać w wareckim muzeum. Przypomnijmy, że na ekspozycji można obejrzeć prace radomskich nauczycieli akademickich. Jest to nowoczesna wystawa zbiorowa prezentująca twórczość z zakresu malarstwa, rzeźby, ceramiki, grafiki, fotografii, druku cyfrowego czy tkaniny.

Rozmowa była też okazją do poruszenia innych kwestii, m.in. związanych z planami zacieśnienia współpracy pomiędzy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, a radomskim Uniwersytetem. Kto nie miał okazji usłyszeć jej w radio zachęcamy by ją odsłuchał pod niżej zamieszczonym linkiem. Pani Iwona Stefaniak wraz z prof. dr. hab. Andrzejem Markowskim odsłaniają przed słuchaczami ciekawe fragmenty z życia wareckiego muzeum i działającego w Radomiu Wydziału Sztuki.

Dziękujemy Radio Plus Radom za objęcie patronatem medialnym wystawy „Łączy nas Pułaski. Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego”

Link z nagraniem rozmowy