Zdjęcie z wernisażu3 maja w Święto Konstytucji, ale także z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą została otwarta wystawa międzynarodowej grupy „EMOCJONALIŚCI. W 30-lecie działalności.”

Ekspozycja prezentowana w bibliotece pałacu przybliża działalność takich artystów jak: Lubomir Tomaszewski – założyciel grupy, rzeźbiarz, malarz, designer; Maria Fuks – malarka i rzeźbiarka; Jan Hausbrandt – fotografik; Renata Komorniczak – rzeźbiarka; Wojciech Kubik - fotografik; Krzysztof Medyna – muzyk; Mieczysław Mietko Rudek – fotografik; Zbigniew Nowosadzki - malarz; Artur Skowron – malarz, grafik i fotografik; Janusz Skowron – malarz, grafik, rysownik, ilustrator i fotografik; Maksymilian Starzec – malarz; Beata Szpura – ilustratorka, malarka oraz Józefa Tomaszewska - malarka, rzeźbiarka, tkaczka i projektantka.

Na wernisaż do Warki przybyli Artyści: Renata Komorniczak, Janusz Skowron, Zbigniew Nowosadzki i Maksymilian Starzec. Zebranych powitała dyrektor muzeum Iwona Stefaniak razem z wicestarostą powiatu grójeckiego Jolantą Sitarek (obecnie wiceprzewodniczącą Rady Powiatu). O założycielu grupy Lubomierze Tomaszewskim i 30-letniej działalności artystów opowiedział Janusz Skowron – malarz i pomysłodawca wystawy. Wśród Gości wernisażu byli także: Dorota Janiszewska-Jakubiak – historyczka sztuki i przedstawicielka Rady Muzeum, dr Piotr Majewski – historyk sztuki, Grzegorz Młynarczyk reprezentujący Rodzinę Lubomira Tomaszewskiego, Anna i Miłosz Skowron, rodziny i przyjaciele artystów, m.in. Ewa Harley i Radosław Anuszkiewicz. Nie zabrakło wspomnień o wieloletniej działalności „Emocjonalistów" i gratulacji z okazji 30-lecia.

Wystawa jest czynna do niedzieli 2 czerwca. Zapraszamy do zwiedzania.

Fot. Rafał Donica