Zdjęcie z wydarzenia6 marca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce świętowało 279. rocznicę urodzin swojego patrona. Tego dnia już od rana w muzeum gościły dzieci ze szkół podstawowych z Warki i Rozniszewa.

Małych gości przywitała dyrektor muzeum Iwona Stefaniak. Następnie odbył się spektakl teatralny przygotowany przez aktorów z Teatru Katarynka pt. „Morskie opowieści”. Dzieci wraz z aktorami udały się w morską podróż, tak jak przed wiekami Kazimierz Pułaski. Następnie uczestniczyły w warsztatach teatralnych. Jak na prawdziwe urodziny przystało, wszyscy goście zostali poczęstowani pysznym tortem. Dyrekcja muzeum dziękuje za przybycie przedstawicielom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, na czele z panią dyrektor Agnieszką Dunst. Paniom Agnieszce Tarczyńskiej i Aleksandrze Petrykowskiej oraz uczniom klas 2a i 2c. Nauczycielom i uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej
nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, paniom Dianie Siedlanowskiej i Annie Przybylskiej oraz uczniom klas 2a i 3d. Panu Leszkowi Owczarczykowi oraz uczniom klasy 7 z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie.

 

fot. Rafał Donica

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/1015-urodziny-kazimierza-pulaskiego-z-dziecmi#sigProId402ebeeb51