noc muzeow2022 banJuż w sobotę, 14 maja, NOC MUZEÓW! To wyjątkowe wydarzenie skupia dużą uwagę wszystkich ciekawych historii, przeszłości, kultury i sztuki. Jedyna taka noc w roku, podczas której w niezwykłej atmosferze można odwiedzać muzea!

W Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce będzie można zwiedzać ekspozycje stałe od godz. 15.00 do 24.00 (ostatnie wejście o 23.00; wstęp za symboliczną złotówkę).

Zespół Muzeum przygotował dla gości specjalne atrakcje. Tego dnia instytucja świętuje bowiem swoje 55 urodziny! Będzie m.in. muzyka na żywo, tort urodzinowy, nocne zwiedzanie parku, a dla najmłodszych zabawy z klaunem! Zachęcamy do zapoznania się z programem i skorzystania z oferty.

W programie:

Pałac:
Dwie ekspozycje stałe:
„Kazimierz Pułaski i wielcy Polacy w USA"
„Warka – miasto dotknięte historią"

Centrum Edukacyjno-Muzealne:
17.00 - 18.00 Koncert zespołu LEK.ART.PL pt. „Wiara, młodość i ten park” (przy Café Savannah)
18.00 – 19.00 koncert Kwartet ,, The Strings’’
18.00 – 21.00 historyczny warsztat drzeworytniczy, w którym poznasz tajniki drzeworytnictwa (samodzielne wykonanie drzeworytów)
- Poznaj nasze muzealia – układanie puzzli
19.00 – 20.30 Dziecięce zabawy z klownem
20.00 - Wspólnie świętujemy 55 lat Muzeum - Urodzinowy tort!

KINO MUZEUM
20.00 – 23.00 Przeżyjmy to jeszcze raz! Projekcja filmów archiwalnych o muzeum i Warce

Park:
Wystawy plenerowe:
„Mamy 55 lat”, „Hetman” – o hetmanie Stefanie Zółkiewskim (taras pałacu), „Józef Wybicki w 200. rocznicę śmierci i 95. rocznicę ustanowienia hymnu narodowego”
Tajemnice winiarskiego parku – nocne zwiedzanie w blasku pochodni

Specjalna oferta Café Savannah
Pracownicy muzeum w strojach historycznych, inne atrakcje i niespodzianki.

Wstęp za symboliczne 1 zł. Serdecznie zapraszamy!

noc muzeow2022