Baner informacyjny o koncercieW piątek 22 września o godz. 18:00 w Sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się koncert podczas którego usłyszymy m.in. utwory Franciszka Lessla – polskiego kompozytora i pianisty, który przez kilkanaście lat żył, pracował i tworzył w Pilicy koło Warki, a po śmierci pochowany został na cmentarzu w podwareckiej Ostrołęce.

Podczas koncertu usłyszymy poza utworami Lessela również kompozycje Haydna i Steibelta. Wykona je na fortepianie historycznym Maciej Skrzeczkowski.

BEZPŁATNE zaproszenia można odebrać w „Dworku na Długiej” – Warka, ul. Długa 3 lub zarezerwować pod numerem telefonu 793-800-142 i odebrać przed koncertem w Muzeum. ZAPRASZAMY!
Wydarzenie organizowane jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca przy współpracy z Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej”, Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce oraz Społecznym Komitetem Ratowania Nagrobka Franciszka Lessela na Cmentarzu w Ostrołęce koło Warki.

Społeczny Komitet powstał w celu pozyskania środków na renowację zniszczonego nagrobku Franciszka Lessela. Pomóż i Ty – wejdź na zrzutka.pl/5yn6em lub przekaż darowiznę na konto 61 9154 0005 2001 0098 3361 0001 z dopiskiem LESSEL.