Kopia sisters Hadsall2Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak zaprasza na spotkanie z Dyrektorem Polish Music Center w Los Angeles Markiem Żebrowskim i Recital fortepianowy sióstr Noelle i Holly Hadsall z Kalifornii, USA.

zebrowskiMarek Żebrowski – pianista i kompozytor urodzony w Poznaniu. Studiował w Polsce, Francji i USA, gdzie przebywa na stałe od 1973 r. Otrzymał wiele nagród i wyróznień. Jest członkiem stowarzyszenia ASCAP w USA, The Pickwick Club w Londynie, i tzw. Steinway Artist. Skomponował wiele utworów orkiestrowych, kameralnych i fortepianowych, dokonał również licznych transkrypcji na fortepian i zespoły kameralne różnego typu. Napisał muzykę do takich filmów jak „Owoce miłości” (reż. Marek Żydowicz), Inland Empire (reż. David Lynch), Wounded Soldier (reż. Ewa Piaskowska), Chateau Belvedere (reż. Patryk Dawid Chlastawa). Od wielu lat współpracuje z Davidem Lynchem, z którym nagrał płytę Polish Night Music (2008). Od 2000 r. współpracuje z Festiwalem Camerimage. Marek Żebrowski jest autorem wielu artykułów o muzyce i sztuce, a dwie jego ksiażki Paderewski in California (także w wersji polskojezycznej) i Celebrating Chopin and Paderewski, ukazały sie drukiem tego roku.

Holly Hadsall ( 14 lat ) - jest laureatką wielu konkursów organizowanych przez Kalifornijski Związek Nauczycieli Muzyki ( MTAC ) jak i regionalną medalistką Festiwali Bachowskich. Jest trzykrotną laureatką młodzieżowego konkursu pianistycznego, organizowanego przez festiwal Paderewskiego w Paso Robles ( II. nagroda w 2014 r, III. nagroda w 2015r i II. nagroda w 2017r. ) Od czterech lat pracuje nad szerokim wachlarzem utworów na skrzypce i fortepian takich kompozytorów jak Handel, Mozart, Dworzak czy Beethoven i wystepuje z takim repertuarem na wielu koncertach.

Noelle Hadsall (10 lat) – w 2017 r Noelle zdobyła pierwszą nagrodę na Konkursie Młodych Pianistów (klasa juniorów) organizowanych przez Festiwal Paderewskiego w paso Robles i trzecią nagrodę na tymże konkursie w 2018 r. W latach 2015 – 2019 Noelle otrzymała doroczne nagrody stypendialne z Santa Barbara Music Club. Uczestniczyła w spektaklach Santa Barbara Youth Opera jako chórzystka w Carmen i La Boheme.

11 lipca, godz. 19.00
Sala koncertowa Centrum Edukacyjno-Muzealnego