Baner VP2022 wwwMuzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI, organizowany na terenie zabytkowego parku w Winiarach!

Pomysł imprezy plenerowej o charakterze edukacyjno-kulturalnym, która łączy spotkanie „na żywo" z historią Kazimierza Pułaskiego i kulturą amerykańską, zrodził się w 2005 r. W tym roku organizatorzy zapraszają do Warki 3 lipca. O godzinie 15.00 z Rynku (Pl. S. Czarnieckiego), w rytm muzyki Orkiestry Moderato, wyruszy Parada Pułaskiego. Poprowadzi ją sam Generał Kazimierz Pułaski na koniu, a za nim podążą grupy rekonstruktorów, przedstawiciele instytucji i organizacji. Na polanie piknikowej w parku w Winiarach od ulicy Turystycznej będzie trwała zabawa do godz. 21.00. Na początek da koncert estradowy miejska Orkiestra Moderato z Warki. Spotkanie będzie też okazją do obejrzenia pokazów historycznych „Kazimierz Pułaski – bohater Konfederacji Barskiej” oraz „Kazimierz Pułaski – twórca amerykańskiej kawalerii”, a także do poznania kultury i zwyczajów północnoamerykańskich plemion indiańskich. Rodzinne biesiadowanie będzie umilała polska i amerykańska muzyka w wykonaniu grupy Pniewy Local Band, a punktem kulminacyjnym wieczoru będzie koncert zespołu GOLDEN LIFE.

Program szczegółowy:
Rynek w Warce (pl. St. Czarnieckiego)
15:00 – 9. Parada Pułaskiego (jedyna w Polsce, z rynku miejskiego do parku, poprowadzi ją sam Generał Kazimierz Pułaski na koniu wraz z rekonstruktorami oraz Orkiestra Moderato)
Polana piknikowa w Parku w Winiarach
15:30 – Koncert estradowy Orkiestry Moderato z Warki
16:30 – Oficjalne otwarcie Pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski
16:45 – Pokaz historyczny „Kazimierz Pułaski – bohater Konfederacji Barskiej”
17:15 – Pokaz historyczny „Kazimierz Pułaski – twórca amerykańskiej kawalerii”
18:00 – Koncert polskich i amerykańskich przebojów - Pniewy Local Band
19:30 – Pokaz historyczny „Amerykańscy Indianie”
20:00 – Koncert – GOLDEN LIFE
21:00 – Zakończenie Pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski

Dodatkowe atrakcje:

• Ogródek Grillowy
  • Café Savannah przy Centrum Edukacyjno-Muzealnym 11.00-20.00 (z muzyką na żywo, 17.00 Pionierzy – American Folk i Bluegrass), 19.00 Paweł BIBA Binkiewicz
  • Strefa Dziecięca (darmowe dmuchańce i animacje)
  • Wioska Indiańska - Indianie Huu-Ska Luta z zabawami i animacjami
  • Obozowiska rekonstruktorów
  • Dzień otwarty w Muzeum, wejście za symboliczne 1 zł, w godz. 11.00 – 13.00, 16.00-19.00
  • Wystawy plenerowe:

- „Mamy 55 lat”,
           - „Hetman” – o Hetmanie Stefanie Zółkiewskim (taras pałacu)
           - „Józef Wybicki - w 200. rocznicę śmierci i 95. rocznicę ustanowienia hymnu narodowego”
          - Wystawa w Centrum Edukacyjno-Muzealnym:,, Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka’’
            (wernisaż o godz. 14.00)

Organizatorzy:
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Partnerzy strategiczni:
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Powiat Grójecki
Samorząd Miasta i Gminy Warka

Współorganizatorzy:
Gminna Instytucja Kultury "Dworek na Długiej"
Zakład Usług Komunalnych w Warce
Centrum Sportu i Rekreacji w Warce
OSP w Warce

Piknik dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Serdecznie zapraszamy! Spotkajmy się w Warce 3 lipca.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Stowarzyszenie W.A.R.K.A.