banner narodowe czytanie 2020 FBW odpowiedzi na apel Pary Prezydenckiej, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak, zapraszają do udziału w akcji „Narodowe Czytanie” w dniu 5 września 2020 r., godz. 15.00, na terenie zabytkowego parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W kameralnej atmosferze, przy muzealnej kawiarence „Balladynę” Juliusza Słowackiego będą czytali zaproszeni goście: samorządowcy, dyrektorzy instytucji z Warki i powiatu grójeckiego, społecznicy, nauczyciele, artyści, pracownicy muzeum.

Organizatorzy zadbają, aby strefa spotkań przy muzealnej „Café Savannah” nawiązywała do przedwojennych tradycji intelektualnych dyskusji w kawiarniach, w takim duchu planują utrzymać „Narodowe Czytanie".
Uzupełnieniem „Narodowego Czytania" będzie występ artystyczny muzyków z terenu Warki oraz nieodpłatne zwiedzanie muzeum.

Każdy czytający otrzyma "Balladynę" J. Słowackiego z pamiątkową pieczęcią od Pary Prezydenckiej.

Zachęcamy publiczność do przyniesienia swoich książek na Narodowe Czytanie, aby uzyskać pamiątkową pieczęć tego dnia, kiedy cała Polska czyta "Balladynę". Serdecznie zapraszamy!