imgaeW dniach 4-6 grudnia w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyło się Spotkanie Dyrektorów Muzeów prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkani wzięła udział dyrektor naszego Muzeum Iwona Stefaniak.

Z dyrektorami spotkali się: Sekretarz Stanu Jarosław Sellin i Dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego Paulina Florjanowicz. Miejsce, tym razem Muzeum Śląskim w Katowicach, nie było przypadkowe, ponieważ trwają nadal obchody 100-lecia powstań śląskich, a Muzeum Śląskie zrealizowało dotychczas dwa ważne projekty dotyczące tej znaczącej rocznicy - mówił wiceminister na otwarciu wydarzenia. Nie dawno również Muzeum świętowało swoje 90-lecie. Podczas inauguracji spotkania, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach Alicja Knast została odznaczona Medalem Gloria Artis. Poza wystąpieniami dyrektorów, roboczymi rozmowami, warsztatami i zwiedzaniem Muzeum Śląskiego, gospodarze spotkania zaprosili dyrektorów na zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu oraz na koncert do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.